اسفند 11, 1399 09:11 Asia/Tehran [Updated: فروردین 28, 1400 14:44 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: انواع هواپیماهای نظامی، ترابری سنگین و بالگرد بازآمادشده (اورهال) در صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امروز (دوشنبه) طی مراسمی به نیروهای مسلح تحویل شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در این مراسم که با حضور وزیر دفاع، فرمانده نیروی هوایی ارتش و فرمانده هوانیروز ارتش انجام شد؛ 9 فروند هواپیمای نظامی، 10 فروند بالگرد و ده ها موتور بازآماد شده در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع تحویل نیروهای مسلح شد. 

امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع کشورمان در این مراسم با درود به ارواح طیبه شهدا، امام شهدا و همه کسانی که در راه اعتلای میهن اسلامی قدم برداشتند؛ گفت: سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع بر اساس مأموریت ذاتی خود گام های موثری در زمینه افزایش توان رزم نیروهای مسلح در حوزه تعمیرات اساسی و ارتقای انواع هواپیما، بالگرد و موتورهای نظامی برداشته به نحوی که امسال موفق به اورهال و تعمیر اساسی دهها فروند هواپیما، بالگرد و موتورهای مورد نیاز نیروهای مسلح شده است. 

وزیر دفاع افزود: 9 فروند هواپیماهای بازآماد شده از نوع هواپیماهای نظامی F4,F14,F27، میراژ و همچنین هواپیماهای ترابریC130,707 و 747 هستند.

امیر حاتمی گفت: این هواپیماها در رزم هوایی و در مأموریت های متنوع رزمی، تاکتیکی و ترابری کاربرد فراوان دارند که با تحویل آنها به نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ناوگان رزم هوایی نیروهای مسلح تقویت خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: 10 فروند از بالگردهای بازآمادشده نیز انواع متنوع بالگردهای شرقی و غربی 214,205,206,209,212 و میل شرقی 171 هستند.

امیر حاتمی افزود: این بالگردها دارای کاربری های رزمی، انتظامی و امدادی هستند که برای بهره برداری یگان هایی از نیروهای هوایی ارتش، هوانیروز، نیروی دریایی سپاه و هواناجا تحویل می شود. 

به گفته وزیر دفاع، ده ها موتور بازآماد شده نیز با تلاش متخصصان صنایع هوایی وزارت دفاع بازآمد شده است، این موتورها از انواع متنوع توربوجت، توربوفن و توربوشفت هستند که در هواپیماها و بالگردهای نظامی ناوگان بالگردی هوانیروز، نیروی هوایی و دریایی ارتش مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: موفقیت در میدان صنعت هوایی نشان‌دهنده شکست سیاست راهبردی فشار حداکثری دشمن در سال جهش تولید و نیز موفقیت راهبردهای دفاعی ایران است. 

امیر حاتمی تصریح کرد، پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن با دو راهبرد تحریم و اجازه ندادن خرید تجهیزات تلاش کرد ایران را شکست دهد اما جمهوری اسلامی با سه راهبرد اتکا به توان داخلی، بهینه سازی تجهیزات دفاعی و امنیتی با شرایط روز و ساخت تسلیحات بومی در حوزه‌های مختلف رزم زمینی، دریایی، موشکی و سایبری توانست دشمن را شکست دهد.

117

بیشتر بخوانید:

مراسم تحویل هواپیما و بالگردهای اورهال شده در سازمان صنایع هوایی و وزارت دفاع | پخش زنده از ایران پرس

تحویل 8 فروند هواپیمای نظامی اورهال شده به نیروی هوایی ارتش

 

کلیدواژه