اسفند 11, 1399 09:28 Asia/Tehran [Updated: اسفند 11, 1399 09:38 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت، ایران در حوزه ساخت پهپاد از جایگاه بسیار مطلوبی برخوردار است و در جایگاه پنجم و یا ششم جهان قرار دارد.

امیر سرتیپ «امیر حاتمی» روز دوشنبه در حاشیه مراسم تحویل هواپیما و بالگردهای اورهال شده در سازمان صنایع هوایی و وزارت دفاع در پاسخ به سوال خبرگزاری ایران‌پرس تصریح کرد، ایران در همه مجموعه‌های پهپادی ازجمله پهپادهای رزمی، شناسایی و حمل محموله، پیشرفت خوبی دارد و همه پهپادها به شکل کاملا بومی ساخته می‌شود و در اختیار نیروهای مسلح قرار می‌گیرد.

وزیر دفاع تصریح کرد، در حوزه جنگنده‌ها هم توان مهمی وجود دارد که از جمله در زمینه «بازآماد» جنگنده‌ها این توان قابل مشاهده است و نشان می‌دهد بخش عظیمی از سرمایه ملت ایران باردیگر برای برقراری امنیت آنان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امیر حاتمی همچنین تاکید کرد، ایران در ساخت جنگنده کوثر شرایط خوبی دارد و تا حدود چهار ماه آینده 3 الی 4 فروند دیگر از جنگنده کوثر در اختیار نیروی هوایی ارتش ایران قرار خواهد گرفت.

انواع هواپیماهای نظامی، ترابری سنگین و بالگرد بازآمادشده (اورهال) در صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امروز (دوشنبه) طی مراسمی به نیروهای مسلح تحویل شد.

در این مراسم که با حضور وزیر دفاع، فرمانده نیروی هوایی ارتش و فرمانده هوانیروز ارتش انجام شد؛ 9 فروند هواپیمای نظامی، 10 فروند بالگرد و ده ها موتور بازآماد شده در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع تحویل نیروهای مسلح شد. 

117

بیشتر بخوانید:

مراسم تحویل هواپیما و بالگردهای اورهال شده در سازمان صنایع هوایی و وزارت دفاع | پخش زنده از ایران پرس

کلیدواژه