اسفند 12, 1399 12:43 Asia/Tehran [Updated: فروردین 22, 1400 18:53 Asia/Tehran]

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر پیوند ماموریت این وزارت‌خانه با محیط زیست، گفت در دنیا بر نقش محیط زیست در سلامت انسان‌ها حساسیت زیادی وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز سه شنبه در بیست و دومین همایش ملی صنعت، معدن و خدمات سبز که در سازمان محیط زیست برگزار شد، گفت: اقتصاد سبز، اقتصاد پر هزینه‌ای است که بدون حمایت دولت‌ها میسر نخواهد بود، اگر دولت‌ها حمایت نکنند هیچ سرمایه گذاری نمی‌تواند این اقدامات را انجام دهد.

وی با انتقاد از تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، افزود استفاده از سوخت و فیلتر استاندارد بسیار هزینه‌بردار است و صنایع نمی‌توانند در شرایط تحریمی این هزینه‌ها را بپردازند.

نمکی خاطرنشان کرد ارتباط تنگاتنگی بین سلامت و محیط زیست است و در دنیا نقش محیط زیست در سلامت حساس است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: قبل از شیوع کرونا، ۳۸۰ هزار مورد مرگ داشتیم که حدود ۳۱۳ هزار مورد از آن‌ها به دلیل بیماری‌های غیر قابل واگیر دار بود.

وی با بیان اینکه، جامعه‌ای که هوای سالمی ندارد، جامعه مریضی است، تصریح کرد: وزارت بهداشت یار و همراه سازمان محیط زیست است و اگر جایی نیاز باشد که قدمی برداریم کوتاهی نخواهیم کرد.

دکتر نمکی همچنین با هشدار درباره موج جدید کرونا در کشور، گفت: متاسفانه برغم توصیه‌های مکرری که کردیم، ویروس کرونا بازهم ما را به سمت مرگ‌های سه رقمی برد. // 114

کلیدواژه