اسفند 12, 1399 12:44 Asia/Tehran [Updated: اسفند 12, 1399 13:09 Asia/Tehran]
  • استعفای دیرهنگام فکری؛ تداوم بی‌سامانی استقلال در سال‌های اخیر

محمود فکری پس از جلسه با هیأت مدیره استقلال از سمت خود استعفا داد تا استقلال در فصل جدید لیگ برتر نیز در نیم فصل با سرمربی دیگری به کار خود ادامه دهد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، اعضای هیات مدیره استقلال که پس از شکست این تیم مقابل سپاهان در آخرین بازی نیم فصل اول به محمود فکری اولتیماتوم داده بودند، نهایتاً پس از تساوی روز گذشته در مقابل مس رفسنجان و فاصله 6 امتیازی با صدر جدول، در خصوص برکناری فکری به اجماع رسیدند و امروز طی نشستی، این موضوع را به وی اطلاع دادند. 

 فکری پس از خروج از ساختمان باشگاه استقلال در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه چه اتفاقی افتاد، اظهار کرد: استعفاء دادم و تمام شد.

محمود فکری پس از 16 بازی حضور بر روی نیمکت استقلال، با کسب 7 برد، 6 مساوی، 3 شکست و 27 امتیاز به کارش در جمع آبی پوشان پایان داد و اکنون استقلال باید سرمربی جدید خود را معرفی کند، موضوعی که در سال‌های اخیر به سناریویی تکراری برای پر افتخارترین تیم ایران در آسیا تبدیل شد. 

سال گذشته نیز در حالی که استقلال با هدایت آندره‌آ استراماچونی، سرمربی ایتالیایی خود روند رو به رشدی را طی می‌کرد و در صدر جدول قرار داشت، ناگهانی هیات مدیره ضعیف در پرداخت مطالبات این مربی سبب خروج شبانه وی از ایران شد. 

با وجود ادعاهایی درباره تلاش برای بازگرداندن استراماچونی به ایران، اما این مربی ایتالیایی اعلام کرد هیچ تلاشی در این زمینه انجام نشد تا استقلال وارد بحران معرفی سرمربی شود که در شأن این تیم باشد، بحرانی که هنوز نیز ادامه دارد. 

اگرچه فرهاد مجیدی به عنوان جانشین استراماچونی نتایج بدی کسب نکرد، اما شکست در فینال جام حذفی که بیش از همه به دلیل حواشی تحمیل شده از سوی مدیرعامل وقت و قهر نابهنگام مجیدی در آستانه فینال رخ داد، سبب پایان کار وی در استقلال شد. 

اکنون بار دیگر نام فرهاد مجیدی به همراه امیر قلعه‌نویی و جواد نکونام به عنوان جانشین فکری مطرح شده است، اما سوال مهم و البته بی‌پاسخ این است که چرا استقلال در سال‌های اخیر تا این حدی با بی‌ثباتی مواجه است، به گونه‌ای که یک فصل را نمی‌تواند با یک مدیر عامل و یک سرمربی به پایان برساند؟

هواداران استقلال، وزارت ورزش را مقصر شرایط سال‌های اخیر این تیم پرطرفدار می‌دانند؛ موضوعی که با قهرمانی‌های چهارگانه رقیب سنتی آن، پرسپولیس و همچنین ثبات و آرامش این تیم، برجسته‌تر نیز شده است.

فکری در شرایطی از سمت خود استعفا داد که از هفته‌های ابتدایی لیگ، هواداران و برخی از پیشکسوتان استقلال به این جمع‌بندی رسیده بودند که وی توان هدایت آبی‌پوشان را ندارد، اما گویا وزارت ورزش مخالف برکناری وی بود.// 114

کلیدواژه