اسفند 12, 1399 14:19 Asia/Tehran [Updated: اسفند 12, 1399 23:57 Asia/Tehran]
  • آمار کرونا در 12 اسفند؛ 8 هزار 495 ابتلا و 86 مورد جان باخته

تهران- ایران پرس- سخنگوی وزارت بهداشت از ابتلای 8 هزار و 495 مورد جدید ابتلا به کرونا و همچنین جان باختن 86 نفر دیگر در 24 ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، دکتر سیما سادات لاری اعلام کرد از دیروز تا امروز ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۴۹۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۸۴ نفر از آنها بستری شدند.

دکتر لاری با بیان اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۶۴۸ هزار و ۱۷۴ نفر رسید، گفت متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری نیز به ۶۰ هزار و ۲۶۷ نفر رسید.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۴۰۶ هزار و ۸۴۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

وی همچنین با اشاره به اینکه سه هزار و ۷۳۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند، گفت تا کنون ۱۰ میلیون و ۹۷۲ هزار و ۱۰۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۱ شهرستان قرمز، ۳۲ شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان آبی هستند. شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند. // 114

بیشتر بخوانید:

تلفات کرونا باز هم 3 رقمی شد/ فوت 108 بیمار در شبانه روز گذشته

توصیه‌های وزارت بهداشت درباره نحوه استفاده از ماسک در دوران کرونا

محدودیت‌های نوروزی برای مقابله با موج چهارم کرونا

کلیدواژه