اسفند 13, 1399 09:28 Asia/Tehran [Updated: اسفند 13, 1399 09:40 Asia/Tehran]
  • پیام تسلیت ظریف در پی درگذشت علامه شیح احمد الزین

تهران- ایران پرس: وزیر امور خارجه در پیامی درگذشت علامه شیخ «احمد الزین» رئیس هیات امنای تجمع علمای مسلمین را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدجواد ظریف» روز چهارشنبه در پیامی ضمن تسلیت درگذشت علامه شیخ احد الزین نوشت: خبر رحلت عالم ربانی و مجاهد عالی قدر لبنان و جهان اسلام و رئیس هیات امنای تجمع علمای مسلمین، علامه شیخ احمد الزین، موجب تاثر و تالم گردید.

وی اضافه کرد: این عالم وارسته و شامخ اسلامی که از علاقمندان و مریدان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و دوستدار جمهوری اسلامی بود، همواره منادی وحدت و تقریب بین مذاهب و آحاد امت اسلامی بود و با مواضع حکیمانه و قاطع خود علیه غاصبان قدس شریف تنها راه رهایی  در برابر پدیده شوم صهیونیسم‌ و جریان افراط گرایی را وحدت و مقاومت اسلامی می دانست.

وزیر امور خارجه افزود: اینجانب ضایعه فقدان آن‌ عالم فرزانه را به علمای جهان اسلام، ملت مقاوم لبنان، خانواده معظم و شاگردان و ارادتمندان آن مجاهد عالی مقام تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند حکیم برای مردم عزیز لبنان و خاندان مکرم ایشان صبر جمیل و اجر جزیل و برای روح آن مرحوم غفران و رحمت الهی مسئلت می‌نمایم.

 

شیخ احمد الزین از علمای اهل سنت لبنان و قاضی سابق شرعی در شهر صیدا و رئیس هیات امنای جمعیت علمای مسلمان لبنان بود.

وی با مواضع ضد صهیونیستی در منطقه شناخته می شد و مقاومت را تنها راه آزادی قدس می دانست و در مسیر مبارزات خود از سوی رژیم صهیونیستی هدف ترور و آزار و اذیت قرار گرفته بود.

شیخ احمد الزین روز سه شنبه دارفانی را وداع گفت.

117

کلیدواژه