اسفند 13, 1399 13:19 Asia/Tehran [Updated: فروردین 25, 1400 14:34 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت، روند درگیری بیماری کرونا در کشور بیشتر در استان خوزستان، قابل مشاهده و نگران کننده است. 

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سعید نمکی» روز چهارشنبه در ارائه گزارش درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا در کشور اظهار کرد، متاسفانه اکثر شهرهای استان خوزستان گرفتار بیماری کروناست. 

وزیر بهداشت با بیان اینکه ویروس جهش‌یافته کرونا چهره متفاوتی از ویروس ووهان چین دارد، تاکید کرد، ویروس جهش یافته انگلیسی سرعت شدت انتقال بیماری و کُشندگی بالایی دارد. 

نمکی تصریح کرد، با مشاهده ویروس جهش یافته کرونا در کشورهای دیگر کل پروازها کنسل شده است و فقط پروازهای باری فعال هستند.   

وی افزود، کمبود اکسیژن در استان خوزستان رفع و بخش‌هایی اضافه شده است تا کمبودی نباشد و خوشبختانه در حال حاضر کمبودی نیست. 

وزیر بهداشت با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان خوزستان پایین است، افزود، استان‌های همجوار استان خوزستان مواظب باشند تا وضعیت این استان برای آنان تکرار نشود.

نمکی همچنین با اشاره به روز درختاری در کشور از مردم خواست به یاد سروقامتان و شهیدان نظام سلامت درخت بکارند و این اقدام حرکتی نیکو و پسندیده است.  

وی درباره واکسن کرونا و واکسیناسیون هم گفت، واکسن‌های جدید وارد شده است و گروه‌های جدید آسیب‌پذیر به اولویت واکسینه شدند اضافه شدند.

117

بیشتر بخوانید:

نمکی: مرحله دوم واکسیناسیون کرونا از امروز آغاز شد

نمکی: ویروس جهش یافته کرونا در کل کشور در چرخش است

کلیدواژه