اسفند 17, 1399 10:24 Asia/Tehran [Updated: اسفند 17, 1399 10:45 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس جمهوری در دیدار با وزیر امور خارجه ایرلند تاکید کرد، اروپا به بی عملی نسبت به برجام پایان دهد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حسن روحانی امروز یکشنبه در دیدار " سایمون کاوونی" وزیر امور خارجه ایرلند در تهران  گفت: شورای امنیت سازمان ملل  باید در برابر دولت قبلی آمریکا بدلیل نقض قطعنامه این سازمان  برخورد مناسب انجام می داد.

روحانی، با  اشاره به شکست تحریم های غیرقانونی و فشار حداکثری آمریکا علیه ملت ایران و اعتراف دولتمردان جدید این کشور به این موضوع افزود: فعال شدن برجام به عنوان توافق چندجانبه بین المللی منوط به لغو تحریم های آمریکا و ایفای تعهدات کامل همه اعضا است.

رئیس جمهوری افزود:  ایران متعهد به برجام و حفظ آن بوده و تنها طرفی است که برای آن هزینه پرداخته است اما این وضع نمی تواند به همین شکل تداوم یابد.

روحانی با اشاره به اقدام ایران در توقف اجرای پروتکل الحاقی براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: باوجود توقف اجرای پروتکل الحاقی، ایران همچنان مصمم به همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی  است.

روحانی خاطرنشان کرد: ایران آمادگی دارد پس از رفع تحریم های غیرقانونی آمریکا و دست کشیدن این کشور از سیاست تهدید و فشار، بلافاصله اقدامات جبرانی خود را منطبق با مفاد برجام انجام داده و به تعهدات خود عمل کند.

رئیس جمهوری، همچنین در این دیدار توسعه و تعمیق روابط تهران – دوبلین در همه زمینه ها بویژه روابط اقتصادی و تجاری را خواستار شد.

وزیر امور خارجه ایرلند نیز در این دیدار گفت: خروج دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا  از توافق برجام  اشتباه تاریخی بود.

112

بیشتر بخوانید:

سناتور ایرلندی بازگشایی سفارت کشورش در ایران را گامی مهم خواند

ایرلند سفارت خود در تهران را بازگشایی می‌کند

کلیدواژه