اسفند 17, 1399 21:55 Asia/Tehran [Updated: اسفند 17, 1399 22:04 Asia/Tehran]
  • منبع مطلع امنیتی: تا لغو کامل تحریم‌های آمریکا ضد ایران، مذاکره‌ای نخواهد شد

تهران - ایران پرس: یک منبع مطلع امنیتی اعلام کرد: هیچ مذاکره‌ای در هیچ قالبی بین ایران و آمریکا تا قبل از برداشته شدن تحریم‌ها اتفاق نخواهد افتاد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، بر اساس اعلام این منبع مطلع امنیتی، تفسیر غربی‌ها از اظهارات اخیر «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اینکه آمریکا با اتخاذ تدابیر عملی به برجام بازگردد، اشتباه بوده است.

این منبع امنیتی تصریح کرد: هیچ طرح جدیدی برای مذاکره ایران با آمریکا در میان نیست.

بر اساس این گزارش، ایده طرح گام به گام برای شروع مذاکره بین آمریکا و ایران، در بالاترین سطوح جمهوری اسلامی رد شده است و تا قبل از برداشته شدن تحریم‌ها هیچ تماسی بین ایران و آمریکا برقرار نمی‌شود.

«حسن روحانی» روز پنجشنبه در چهاردهمین نشست سران سازمان همکاری اقتصادی (اکو) که به صورت مجازی و با حضور سران 10 کشور عضو برگزار شد، گفت: آمریکا موظف است با لغو همه تحریم‌ها و اتخاذ تدابیر عملی به برجام برگردد زیرا این تکلیف دولتی است که نقض عهد کرد. 

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران هم پنجشنبه شب در واکنش به اظهارات اخیر «وندی شرمن» گزینه تصدی سمت معاونت وزارت امور خارجه آمریکا درباره مذاکره مجدد درباره توافق هسته ای ایران تصریح کرد: برجام قابل مذاکره مجدد نیست.// 114

کلیدواژه