اسفند 18, 1399 17:13 Asia/Tehran [Updated: اسفند 18, 1399 17:30 Asia/Tehran]
  • زالی: ردپای ویروس جهش یافته کرونا در همه استان‌های کشور دیده می‌شود

تهران- ایران پرس: رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران با بیان اینکه هم اکنون 350 نفر در کشور درگیر ویروس انگلیسی هستند، اعلام کرد: رد پای این ویروس جهش یافته در همه استان های کشور دیده می شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «علیرضا زالی» عصر دوشنبه در جلسه هفتگی مقابله با کرونا استان تهران گفت: در همه استان های کشور رد پای ویروس جهش یافته کرونا وجود دارد که اگر از این ویروس مراقبت نکنیم مبتلایان این ویروس در کشور افزایش چشمگیری خواهد داشت.

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران افزود: به جز استان خوزستان مابقی استان های کشور موج سوم کرونا را پشت سر گذاشتند گرچه میزان مبتلایان به کرونا در اسفندماه کمی کاهشی بوده اما سفر رفتن مردم می‌تواند این آمار را در هفته های دوم و سوم فروردین ماه افزایش دهد.

زالی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هر چقدر به روزهای پایانی اسفند می رسیم نظم پذیری و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در تهران کاهش پیدا می کند و باید مراقب این شلوغی و ازدحام در مراکز تجاری و خرید پایتخت باشیم.

وی خاطرنشان کرد: بهترین و موثرترین راه مبارزه با ویروس جهش یافته کرونا سفر نرفتن و همچنین حضور نیافتن در اماکن پرازدحام و فضای بسته است که از مردم می خواهم امسال نیز از سفر خودداری کنند.

در روز 25 اسفندماه رنگ بندی شهرها اعلام می شود

«انوشیروان محسنی بندپی» استاندار تهران نیز در جلسه هفتگی مقابله با کرونا استان تهران درباره سفرهای نوروزی گفت: در روز 25 اسفندماه رنگ بندی شهرها اعلام می شود و هر شهری که رنگ آن قرمز و نارنجی باشد سفر مطلقا ممنوع است و تا روز 15 فروردین ماه ملاک نظر همان اعلام رنگ بندی در روز 25 اسفندماه خواهد بود.

به گفته وی، هم اکنون 45 شهر کشور در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارد و این بدان معناست که سفرهای نوروزی در این شهرها ممنوع است.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: در ایام نوروز شهر تهران خلوت خواهد شد اما مراکز دولتی به ویژه بیمارستان های دولتی در خط مقدم همچنان باقی خواهند ماند و در زمینه زیرساخت های شبکه سلامت و تخت های بیمارستان دولتی نیز در حال ارتقا هستیم.

به گفته وی، میزان فاصله گذاری اجتماعی در استان تهران 71 درصد است و در روزهای پایانی سال این میزان در حال کاهش است.

117

بیشتر بخوانید:

هشدار دکتر زالی درباره افزایش بیماران کرونایی در تهران/ گروه‌های در معرض خطر از دو ماسک استفاده کنند

کلیدواژه