فروردین 04, 1400 15:40 Asia/Tehran [Updated: فروردین 04, 1400 15:46 Asia/Tehran]
  • قطعنامه علیه ایران سرقت آبرو و حیثیت نهادهای بین المللی است

تهران- ایران پرس: ستاد حقوق بشر ایران در واکنش به انتشار قطعنامه پیشنهادی آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان در شورای حقوق بشر اعلام کرد که این قطعنامه سرقت آبرو و حیثیت نهادهای بین المللی است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس،  ستاد حقوق بشر  قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه دربیانیه ای تاکید کرد، تلاش چند کشور غربی که درصدر کشورهای ناقض حقوق ملت ایران قرار دارند در ایجاد سازوکار انتشار گزارش سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران در قالب قطعنامه یک سازمان بین‌المللی بیش از پیش برملاکننده دورویی و ترفند دروغ‌ پردازی این دولت‌ها است.

ستاد حقوق بشر ایران در این بیانیه تاکید کرد، این قطعنامه علیه ملتی است که با انقلاب در باورها و ایجاد روحیه عزت و کرامت نفس در خود الگوی جدیدی را در عرصه حقوق بشر عرضه کرده ‌است.در بیانیه ستاد حقوق بشر ایران آمده است،  قطعنامه‌های حقوق بشری تلاشی مذبوحانه برای سیاه‌ نمایی چهره ملت ایران از سوی کشورهایی است که خود کارنامه سیاهی در نقض حقوق انسان‌ها از جمله  مردم خود و سایر ملت‌ها دارند.

در این بیانیه همچنین آمده است، قطعنامه ‌ضد ایرانی شورای حقوق بشر سازمان ملل، جایگاه این شورا در حد یک محفل سیاست‌زده و ضدحقوق بشری تنزل داد.

در این بیانیه تاکید شده است، بانیان این قطعنامه و حامیان آن دولت‌هایی هستند که با پیروی از رژیم تروریست آمریکا و اجرای تحریم‌های ابلاغی کاخ سفید، استقلال و هویت خود را زیر پاگذاشتند. 

در چهل و ششمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، قطعنامه پیشنهادی بریتانیا  و چند کشور اروپایی دیگر برای تمدید ماموریت گزارشگر ویژه وضع حقوق بشر در ایران  با رأی سیاسی کمتر از نیمی از کشورهای عضو به تصویب رسید.

117

بیشتر بخوانید:

حقوق بشر؛ ابزار سیاسی غرب در برخورد با ایران

خطیب زاده: کشورهای ناقض‌ حقوق ملت‌ها نمی‌توانند مدعی حقوق بشر باشند

واکنش ایران به قطعنامه ضد ایرانی شورای حقوق بشر

کلیدواژه