فروردین 12, 1400 19:19 Asia/Tehran [Updated: فروردین 25, 1400 14:34 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: در آینده ای نزدیک، ایران به  یکی از محورهای تولید و صادرات واکسن کرونا تبدیل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سعید نمکی» روز پنجشنبه در آیین «جشن ملی پرچم» در تهران گفت: قبل از انقلاب اسلامی میزان مرگ و میر زنان و کودکان، حداقل ده برابر و میزان واکسیناسیون کودکان حداقل 20 برابر امروز بود، اما اکنون در همه نقاط ایران، خانه بهداشت احداث شده است.

وزیر بهداشت افزود: هم اکنون تخت های بیمارستانی ایران در حدی است که در حمله سهمگین ویروس کرونا، بیماری در بیرون از بیمارستان معطل نماند.

نمکی اظهار داشت: با استفاده از تجربیات دفاع مقدس، ایران توانست در مدت کمتر از 60 روز از وارد کننده ماسک و تجهیزات مورد نیاز به یک تولید کننده و صادر کننده تجهیزات پزشکی و ماسک تبدیل شود.

«پیروز حناچی» شهردار تهران نیز در این مراسم گفت: در زمان درگیری تهران با ویروس کرونا، تهدیدها را به فرصت تبدیل کردیم و در حوزه حمل و نقل  خدمات خوبی به شهروندان تهران ارائه شد.

شهردار تهران افزود: در شرایط تحریم نیز وابستگی در تولید واگن ملی کمتر از 15 درصد شد که تلاش می شود وابستگی در این زمینه به صفر برسد.

آیین بزرگداشت روز جمهوری اسلامی ایران با عنوان «جشن ملی پرچم» در منطقه گردشگری عباس آباد تهران، سفرا و نمایندگان 28 سفارتخانه خارجی در تهران حضور داشتند.

جشن ملی پرچم، امسال برای هفتمین دوره، در قالب جشنواره نوروزی «عید شرقی» و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، به همت منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد برگزار شد.

117

 

کلیدواژه