فروردین 16, 1400 08:59 Asia/Tehran [Updated: آبان 03, 1400 18:21 Asia/Tehran]
  • تهران و 6 شهر دیگر وارد وضعیت قرمز کرونایی شدند

تهران- ایران پرس: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ورود تهران و شش شهر دیگر به وضعیت قرمز کرونایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نرم افزار ماسک، وضعیت شهرهای کشور را از نظر رنگ بندی اعلام کرد که بر اساس این رنگ بندی جدید تهران، کرج، اصفهان، شیراز، ایلام، شهرکرد و زنجان در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

مطابق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در شهرهای با وضعیت قرمز فقط مشاغل ضروری گروه یک فعالیت می کنند و ادارات و سازمان‌ها نیز باید با یک سوم نیروهای خود فعالیت کنند و بقیه نیروها به صورت دورکار فعالیت می کنند.

رفت و آمد به شهرهای قرمز و نارنجی با پلاک غیر بومی نیز ممنوع است.

استفاده از ماسک، خودداری از دورهمی و مراسم عروسی و سوگواری ضروری است.

استفاده از وسایل نقیله عمومی پر ازدحام، خوردن غذا در رستوران و حضور در اماکن پرجمعیت و بخصوص سرپوشیده از عوامل اصلی انتقال کرونا است.

«سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه اعلام کرد: در آینده نزدیک شاهد تغییر متغیرهای رنگ بندی‌ شهرهای کشور و در نظر گرفتن مولفه‌های تاثیرگذار مانند ویروس جهش یافته خواهیم بود و محدودیت ها متناسب با رنگ بندی‌های جدید، ابلاغ خواهد شد.‌ 

«سیماسادات لاری» نیز روز یکشنبه اعلام کرد که بر اساس آخرین وضعیت رنگ بندی شهرهای کشور 47 شهرستان قرمز و 126 شهرستان نارنجی هستند، اما بر اساس رنگ بندی جدید اعلام شده در نرم افزار ماسک شهرهای دیگری از جمله تهران و البرز نیز به مجموع مناطق قرمز اضافه شده است.

117

بیشتر بخوانید:

دورکاری کارمندان باید در تهران اجرا شود

کلیدواژه