فروردین 18, 1400 15:13 Asia/Tehran [Updated: فروردین 18, 1400 15:36 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: وزیر راه و شهرسازی گفت، پس از حمله تروریستی به کشتی ایرانی، اعتراض ایران به سازمان بین‌المللی دریانوردی مطرح شده است و این اعتراض پیگیری می‌شود. 

«محمد اسلامی» در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری ایران‌پرس درباره جزئیات حادثه برای کشتی ایرانی در دریای سرخ افزود، متاسفانه رژیم‌های تروریستی در منظقه وجود دارند که مرتب به تحرکات تروریستی اقدام می‌کنند. 

وزیر راه و شهرسازی با ابراز تاسف از اینکه آبراه‌های آزاد جهان با حمایت برخی طرف‌ها مورد تهاجم و تحرکات تروریستی قرار می‌گیرد، ابراز امیدواری کرد، این نوع تحرکات تروریستی در آبراه‌های آزاد جهان پایان یابد.

کشتی تجاری ایران با نام ساویز روز سه شنبه (17 فروردین) حدود ساعت 6 صبح به وقت محلی در دریای سرخ و در نزدیکی سواحل کشور جیبوتی بر اثر انفجاری که منشاء و شیوه شکل گیری آن در دست بررسی است دچار آسیب جزیی شده است.

به گفته سعید خطیب زاده، سخنگوی دستگاه دیپلماسی، بر اساس اعلام قبلی رسمی و هماهنگی‌های انجام شده با سازمان بین المللی دریانوردی به عنوان نهاد مرجع، کشتی غیر نظامی ساویز برای برقراری امنیت دریانوردی در مسیر خطوط کشتیرانی و مقابله با دزدان دریایی در منطقه دریای سرخ و خلیج عدن مستقر شده بود.

خطیب زاده گفت: این کشتی عملا به عنوان ایستگاه لجستیکی (پشتیبانی فنی و تدارکات) ایران در دریای سرخ عمل می کرد و لذا مشخصات و ماموریت این کشتی قبلا به صورت رسمی به آن سازمان اعلام شده بود.

بیشتر بخوانید:

خطیب‌زاده: کشتی تجاری ساویز در دریای سرخ بر اثر انفجار دچار آسیب جزئی شد

حادثه برای شناور ایرانی در دریای سرخ

117

کلیدواژه