فروردین 22, 1400 22:44 Asia/Tehran [Updated: فروردین 23, 1400 09:49 Asia/Tehran]
  • صالحی: اقدام علیه مرکز غنی‌سازی نطنز نشانه شکست مخالفان پیشرفت صنعتی و سیاسی ایران است

رییس سازمان انرژی اتمی اقدام علیه مرکز غنی‌سازی نطنز را نشان‌دهنده شکست مخالفان پیشرفت‌های صنعتی و سیاسی ایران برای جلوگیری از توسعه چشمگیر صنعت هسته‌ای دانست.

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری ایران پرس، «علی اکبر صالحی» در واکنش به حادثه روز یکشنبه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی سازی نطنز گفت: اقدامی که علیه مرکز غنی سازی نظنز انجام شد نشان دهنده شکست مخالفان پیشرفت‌های صنعتی و سیاسی کشور برای جلوگیری از توسعه چشمگیر صنعت هسته‌ای از یک سو و مذاکرات موفق برای رفع تحریم‌های ظالمانه است.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: در روز ملی فناوری هسته‌ای آخرین دستاوردهای دانشمندان جوان و پرتلاش ایران به نمایش گذاشته شد و همزمان نیز چشم انداز رفع تحریم‌ها کاملا آشکار شد.

صالحی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن این حرکت مذبوحانه تاکید بر ضرورت برخورد جامعه بین المللی و آژانس بین المللی انرژی اتمی با این تروریسم هسته‌ای حق خود را برای اقدام علیه عاملین و آمرین و مباشرین محفوظ می‌دارد.

رییس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: برای ناکام گذاشتن اهداف آمرین این حرکت تروریستی، جمهوری اسلامی ایران با جدیت، به گسترش فناوری هسته ای از یک سو و تلاش برای رفع تحریم‌های ظالمانه از سوی دیگر ادامه خواهد داد.

«بهروز کمالوندی» سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد: بامداد امروز (یکشنبه) حادثه ای در بخشی از شبکه توزیع برق مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن ( نطنز ) رخ داد که خوشبختانه صدمات انسانی و آلودگی به دنبال نداشته است. // 114

کلیدواژه