فروردین 25, 1400 19:38 Asia/Tehran [Updated: فروردین 25, 1400 20:12 Asia/Tehran]
  • رهبر معظم انقلاب: عارضه شیوع کرونا از هر عارضه دیگری بدتر است

رهبر معظم انقلاب عنوان کردند عارضه شیوع بیماری کرونا از هر عارضه‌ای بدتر است زیرا همه برنامه‌های کشور و زندگی مردم تحت تأثیر این بیماری قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز چهارشنبه مقارن با اولین روز ماه مبارک رمضان در مراسم مجازی انس با قرآن در بخش دوم سخنان شان با اشاره به اینکه کرونا وضع زندگی در کشور را تحت تاثیر قرار داده است، فرمودند: کرونا این زیباترین روزهای اولین بهار را به کام ملت‌مان تلخ کرده است و عدد جان باختگان و مبتلایان بالا رفت و این آمارهای تلخ و تکان دهنده باید هم ما مسئولان و هم مردم را هشیار و بیدار کند و با بیماری شوخی نکنیم. 

ایشان در این باره اظهار داشتند: مسئولین به طور قاطع کاری که باید انجام دهند انجام بدهند و بر طبق گفته متخصصین بهداشت و درمان عمل شود؛ تلخی هر عارضه‌ای از عارضه شیوع این بیماری کمتر است چون شیوع بیماری هم بیماری و هم بیکاری و هم مشکل معیشت و هم جان باختن و داغ عزیزان است و همه برنامه‌های کشور تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته است و باید کاری کنیم که این بیماری متوقف شود و این ممکن نیست جز با سیاستگذاری و برنامه ریزی و اجرا و رعایت ضوابط اجرایی از طرف آحاد مردم.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه فرمودند: جا دارد انسان از مجموعه‌های بهداشتی و درمانی تجلیل و سپاسگزاری کند؛ حقیقتا کار اینها مجاهدت فی سبیل الله است و مردم هم باید همراهی کنند.

ایشان خاطرنشان کردند: ماه رمضان ماه احسان است و در شرایط کرونا لازم است نهضت کمک مومنانه و مواسات بین مردم اوج بگیرد. // 114

کلیدواژه