فروردین 27, 1400 13:27 Asia/Tehran [Updated: فروردین 27, 1400 13:35 Asia/Tehran]
  • سرلشکر باقری: سپاه و ارتش آماده پاسخ قاطع به هر نوع تهدید و اقدام شوم دشمنان هستند

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران آماده پاسخ قاطع به هر نوع تهدید و اقدام شوم دشمنان هستند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرلشکر «محمد باقری»، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روز جمعه در پیام تبریک به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران به سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی»، فرمانده کل ارتش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران را ضامن امنیت پایدار کشور و آرامش کم نظیر ملت ایران دانست و تاکید کرد: نیروهای مسلح ایران آماده پاسخ قاطع به هر نوع تهدید و اقدام شوم دشمنان هستیم.

در ادامه پیام سرلشکر باقری آمده است: صحیفه افتخارات ارتش وفادار و فداکار در عرصه‌های گوناگون دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور و مشارکت در مقابله تمام‌عیار با ضد انقلاب مسلح و تهدیدات فراروی ایران عزیز به ویژه در هشت سال دفاع مقدس و دیگر میدان‌های پس از آن دوران پر افتخار، ودیعه ای ارزشمند، راهگشا و الهام بخش برای نسل‌های مشتاق خدمت و مسئولیت پذیری در این سازمان است.

سرلشکر باقری افزود: درخشش امروز ارتشیان غیور و ایثارگر در عرصه‌های اجتماعی و خدمت رسانی به مردم در جریان سیل، زلزله، بیماری کرونا و دیگر بلایای طبیعی در امتداد مجاهدت های بزرگ و غرورآفرین گذشته که در همراهی با سایر نیروهای مسلح جلوه‌گر شده است، نشان می‌دهد ارتش عزیز در حقیقت پشتوانه ملت و منافع ملی و ذخیره ای کارگشا برای پاسخ به نیازهای غیرنظامی کشور نیز به شمار می رود.

در ادامه پیام رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران آمده است: بی شک منظومه قدرتمند نیروهای مسلح کشور که حضور ارتش با صلابت و سپاه سلحشور در خط مقدم آن، سپر دفاعی و قدرت بازدارنده کشور را تقویت و قوه محاسبه گری نظام سلطه و صهیونیسم در اعمال راهبرد تهدید را مختل و با چالش جدی مواجه و بر اساس قرائن متقن آنان را از اندیشیدن به گزینه نظامی و هرگونه اقدام سخت بر حذر داشته است ، "امنیت پایدار" و " آرامش کم نظیر"  آحاد ملت ایران را تضمین کرده است.

با پیام تاریخی و حیات بخش امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران در سال 1358 هجری شمسی، ارتش ایران تولدی نو یافت و 29 فروردین در تاریخ ایران به نام روز ارتش جمهوری اسلامی نامگذاری شد.// 114

بیشتر بخوانید:

سردار سلامی: وحدت ارتش و سپاه آرزوهای دشمن را باطل ساخته است

 

کلیدواژه