فروردین 30, 1400 10:03 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 18, 1400 14:38 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت، در جلسه یکشنبه شب کمیسیون پزشکی در  بیمارستان بقیه الله، عوارض شیمیایی عمده‌ترین دلیل شهادت سردار سرتیپ پاسدار «سیدمحمد حسین‌زاده حجازی» جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرتیپ «رمضان شریف» صبح امروز (دوشنبه) در گفت وگویی تلویزیونی به بیان توضیحاتی درباره علت به شهادت رسیدن سردار حجازی پرداخت.

سخنگوی سپاه در این باره تصریح کرد: سردار حجازی جانباز شیمیایی دوران دفاع مقدس بود و سال‌ها از این عارضه رنج می‌برد و در مقاطعی هم به همین دلیل به بیمارستان مراجعه می‌کرد.

سردار شریف با بیان اینکه "سردار حجازی به دلیل حضور مداوم در جبهه مقاومت و اقدامات متعددی که در سازماندهی جبهه مقاومت انجام داد، زحمات طاقت فرسایی کشید"، افزود: ایشان چند ماه قبل نیز به بیماری کرونا مبتلا شد که بهبود یافتند.

وی با اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون پزشکی جهت تعیین علت فوت سردار حجازی در بیمارستان بقیه الله تهران اظهار کرد: در این جلسه عوارض شیمیایی عمده‌ترین دلیل پیوستن ایشان به یاران شهیدش اعلام شد. این کمیسیون به اعتبار جانباز شیمیایی بودن سردار حجازی و محرز بودن تاثیرات جانبازی در به شهادت رسیدن، ایشان را رسماً به عنوان شهید معرفی کردند.

سخنگوی سپاه در ادامه با اشاره به جایگاه شهید حجازی در جبهه مقاومت تاکید کرد: شهید حجازی در هشت سال آخر عمر مبارکشان بواسطه حضور در جبهه مقاومت برای صهیونیست‌ها چهره‌ای نام آشنا‌ بودند و سال‌ها بود که صهیونیست‌ها به دنبال ترور ایشان بودند.

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکشنبه شب در اطلاعیه ای از شهادت سردار سرافراز، جانباز عالیقدر سرتیپ پاسدار سید محمد حسین زاده حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پس از سال‌ها مجاهدت و تلاش خستگی ناپذیر در عرصه‌های مختلف پاسداری از انقلاب و نظام اسلامی، بر اثر عارضه قلبی خبر داد.

117

بیشتر بخوانید:

امروز؛ برگزاری آئین تشییع پیکر سردار شهید حجازی در مقر ستاد کل فرماندهی سپاه

دست نوشته سردار عزیز حجازی برای حاج قاسم

سردار حجازی درگذشت

کلیدواژه