اردیبهشت 13, 1400 15:48 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 18, 1400 14:38 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: معاون هماهنگ کننده ارتش گفت، باید نیروی دریایی ایران قدرتمند شود تا از سوءاستفاده قدرت‌های استکباری در خلیج فارس و دریای عمان جلوگیری کند.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، امیر دریادار «حبیب الله سیاری» روز دوشنبه در همایش و نشست تخصصی روز ملی خلیج فارس در دانشگاه دافوس اظهار داشت، ایران در تاریخ، تمدن دریایی داشته است و باید به سمت احیای تمدن دریایی پیش رفت.

معاون هماهنگ کننده ارتش افزود، باید برای برطرف کردن مشکلات ایران، به سمت ایجاد فرهنگ دریایی برویم که ایجاد فرهنگ دریایی به شناخت دریا منتهی می‌شود که در دستور کار قرار دارد.

دریادار سیاری تصریح کرد، در منطقه خلیج فارس، ایران دارای جایگاه با اهمیتی است و دشمنان همواره برای سوء استفاده به منطقه آمده‌اند و باید برای جلوگیری از استثمار شدن، قدرتمند بود.

وی گفت، با تلاش‌های نیروی دریایی ارتش دیپلماسی دریایی و امنیت دریایی بدست آمده است و جمهوری اسلامی ایران با حضور در دریای مدیترانه، قدرت و اقتدار خود را به رخ دشمنان کشید.

دریادار طحانی: خلیج فارس بخشی از هویت ایران است

امیر دریادار دوم ستاد «غلامرضا طحانی» معاون عملیات نیروی دریایی ارتش نیز در همایش روز ملی خلیج فارس گفت، خلیج فارس از ثروتمندترین آبراه‌های جهان است که قدرت‌های بزرگ را به این منطقه کشانده و این منطقه همواره کانون رقابت قدرت‌های بزرگ بوده است.

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش افزود، در منطقه خلیج فارس، تمدن ایرانی - اسلامی خدمات زیادی به بشریت داشته است و هشت کشور حاشیه خلیج فارس باید بدور از واگرایی‌های فعلی، متحد باشند.

دریادار طحانی گفت، خلیج فارس بخشی از هویت ایران است و جمهوری اسلامی ایران قطعا حضور نامشروع قدرت‌های استکباری در منطقه تحمل نخواهد کرد.

117

بیشتر بخوانید:

دریادار سیاری: ارتش آمادگی کامل برای مقابله با دشمن را دارد

کلیدواژه