اردیبهشت 14, 1400 18:05 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 14, 1400 18:39 Asia/Tehran]
  • آیت‌الله اعرافی: امروز شاهد به ثمر رسیدن خون پاک شهید سلیمانی هستیم/ آتش رزمندگان مقاومت به داخل سرزمین‌های اشغالی رسید

قم- ایران پرس: رئیس دومین کنگره بین‌المللی قدس شریف گفت آمریکا و رژیم صهیونیستی فکر می‌کردند با به شهادت رساندن سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان قویترین شخصیت کاریزماتیک و نظامی که وجود آنان را تهدید می کرد می توانند مقاومت را تضعیف کنند ولی ما امروز شاهد به ثمر رسیدن خون پاک آن شهید بزرگوار هستیم.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، آیت‌الله اعرافی روز سه شنبه در آغاز دومین کنگره بین‌المللی قدس شریف اظهار کرد آنچه که توانست جلوی تجاوز رژیم صهونیستی به جهان اسلام را بگیرد روحیه جهاد جوانان و بیداری علمای با ایمان و فتواهای مراجع معظم تقلید در حوزه های علمیه و سایر علمای جهان اسلام است که در رابطه با وجوب جهاد با اشغالگران سرزمین فلسطین و همه جای عالم اسلامی صادر شد. این جهاد تا پیروزی نهایی و نابودی غده سرطانی صهیونیزم از سرزمینهای مقدس اسلامی ادامه خواهد داشت و این فتاوی و موضع گیری های حامی مقاومت و مخالف استکبار نیز همچنان ادامه دارند.

رئیس دومین کنگره بین‌المللی قدس شریف با اشاره به موضع گیری های حکیمانه حضرت آیت الله العظمی سیستانی در دیدار با پاپ در خصوص مسئله فلسطین، تصریح کرد ما به عنوان حوزه علمیه و با پیروی از مراجع معظم تقلید و مقام معظم رهبری با صراحت اعلام می نماییم که دفاع از حقوق ملت فلسطین و مبارزه با اشغالگران غاصب فلسطین و سایر سرزمین های اسلامی یک واجب شرعی است.

وی اظهار کرد در حالی که در گذشته گروهها و دولتهای سازشکار سازش خود را با دشمن صهیونیستی مخفیانه انجام می دادند، اکنون چهره واقعی آنها برای همه روشن شده است زیرا این رژیم‌ها امروزه دست به علنی سازی روابط خود با صهیونیستهای اشغالگر زده‌اند و وقیحانه می گویند باید صهیونیست ها در وطن خود سکنا گزینند، اما به زودی زود این سازشکاران و اربابان آنها از این کار خیانت آمیز خود پشیمان خواهند شد.

آیت الله اعرافی در ادامه افزود امروز شاهد تغییر معادلات منطقه ای هستیم. از طرفی فلسطین دوباره به نماد دعوت و مقاومت اسلامی تبدیل می شود و از طرف دیگر محور مقاومت تاکتیک های خود را علیه دشمن صهیونیستی تغییر داده و در حقیقت می توان گفت زمان و دوران شکست ها سپری شده و دوره پیروزی ها شروع شده است. امروز شاهدیم که موشک‌های مقاومت مراکز مهم و زیرساختهای رژیم صهیونیستی را هدف قرار می دهند. شکی نیست اینها همه نشانه های پیروزی مقاومت است که کرامت و عزت را به امت اسلامی بازخواهد گرداند.

وی افزود امروز دشمن صهیونیستی از گذشته ضعیف تر شده است. در داخل رژیم آتش رزمندگان مقاومت به صحرای نقب و کارخانه ها و نیروگاههای داخلی آنها رسیده و امنیت داخلی آنها را بر هم زده است. امروز با تمامی این پیروزی ها و تغییرات استراتژیک، دشمن به حیله جدیدی که ناشی از استکبار آمریکا و صهیونیسم است روی آورده و تمام پروتکل‌های بین‌المللی و سازمان ملل متحد و شورای امنیت را زیر پا می گذارد.

رئیس دومین کنگره بین‌المللی قدس شریف خاطرنشان کرد آمریکا و رژیم صهیونیستی فکر می‌کردند با به شهادت رساندن سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان قویترین شخصیت کاریزماتیک و نظامی که وجود آنان را تهدید می کند می توانند مقاومت را تضعیف کنند ولی ما امروز شاهد به ثمر رسیدن خون پاک آن شهید بزرگوار هستیم. امروز ما در یک پیچ تاریخی قرار گرفته‌ایم که آثار پیروزی نزدیک در آن نمایان است و از علائم این پیروزی رسیدن موشک های محور مقاومت به نیروگاه هسته ای دیمونا می باشد در حالی که حتی سامانه پاتریوت و گنبد آهنی نتوانستند جلوی موشک‌های مقاومت را بگیرند و در مقابل آنها به گنبد خشتی مبدل شدند.

آیت‌الله اعرافی همچنین گفت قضیه فلسطین فقط یک راه حل از دو راه حل سیاسی و مقاومت دارد. راه حل اول همان است که جمهوری اسلامی ایران آنرا پیشنهاد نمود و توسط رهبر انقلاب بیان شد که در بر گیرنده حقوق تمامی ملت فلسطین از همه ادیان و طوایف می باشد و این راه حل به دبیرخانه سازمان ملل نیز ارائه گردید و آن برگزاری رفراندوم آزاد و همگانی که تمامی فلسطینی‌های اصلی در آن شرکت می نمایند تا سرنوشت خود را طبق آنچه که در اسناد سازمان ملل ارائه شده است تعیین نمایند. راه حل دوم استمرار خط جهاد و مقاومت است که مبتنی بر مبانی عقلی و فطری انسان و مبانی دفاع مشروع ضد اشغالگر است.

رئیس دومین کنگره بین المللی قدس شریف در پایان با تاکید بر این موضوع که وحدت امت اسلامی می تواند جلوی نیرنگ های دشمنان را بگیرد و همه انواع توطئه ها و سازش ها را مردود سازد، گفت بر رهایی آخرین وجب از سرزمین های اسلامی در جهان و در راس آن ها قدس شریف تأکید می کنیم و این یک واجب دینی و اعتقادی و اخلاقی و تمدنی بزرگ است که محدود به زمان یا مکانی خاصی نخواهد بود.// 114

کلیدواژه