اردیبهشت 17, 1400 13:39 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 17, 1400 13:56 Asia/Tehran]
  •  امیرعبداللهیان: رژیم صهیونیستی با بن بست سیاسی و اجتماعی روبروست

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل گفت: رژیم صهیونیستی با بن بست سیاسی و اجتماعی مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حسین امیرعبداللهیان» دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل شامگاه پنجشنبه با اشاره به اینکه در حوزه امنیتی صهیونیست‌ها تلاش کردند از طریق ایجاد دیوار‌های بتنی در اطراف خودشان امنیت زمینی را در مقابل نیرو‌های فلسطینی حفظ کنند و به نوعی یک زندان بزرگ دور خودشان ایجاد کردند، ادامه داد: آنها در بعد هوایی ادعا داشتند، سیستم دفاعی گنبد آهنین یک گام دیگری بود که برای تامین امنیت هوای خودشان ایجاد کردند که با اتفاقات مختلف مشخص شد که این گنبد آهنین گنبدی کاغذی است. 

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل اظهار کرد: این رژیم جعلی با بن بست اجتماعی مواجه است، بحران اجتماعی در درون سرزمین‌های اشغالی به مرور شکل گرفته است، همزمان با شرایط کرونا و بدتر شدن وضعیت معیشت مردم اتفاقاتی رخ داده است. 

وی افزود: اگر در گذشته در محافل بسته امنیتی اینگونه صحبت می‌شد که چه چالش‌های فراروی رژیم صهیونیستی است امروز آنقدر آسیب پذیری‌ها آشکار شده که حتی سیاسیون صهیونیست در داخل رژیم صهیونیستی و در بیرون نسبت به بقای رژیم صهیونیستی در سال‌های آینده دچار تردید جدی و انتقادات جدی به حاکمان این رژیم اشغالگر هستند و همه این‌ها را می‌توان در رابطه با بن‌بست سیاسی که برای رژیم اشغالگر صهیونیستی ایجاد شده ببینیم. 

امیرعبداللهیان اظهار کرد: این بن‌بست سیاسی نتیجه بن بست‌های امنیتی، نظامی و اجتماعی است که ایجاد شده است، در درون سرزمین‌های اشغالی اتفاقاتی رخ داده است، صهیونیست‌ها امروز در حال برگشتن هستند و احساس می‌کنند امنیت، همبستگی و وفاق ملی وجود ندارد و بر روی زمین اتفاقات خوبی نمی‌افتد. 

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل با تاکید بر اینکه امنیت مقوله به هم پیوسته و درهم تنیده است، گفت: نسبت به رفتار صهیونیست‌هایی که به دنبال از نیل تا فرات هستند و به دنبال تجزیه کشور‌های منطقه و کشور‌های اسلامی برای برآمدن خودشان هستند نمی‌توانیم بی‌تفاوت باشیم، اگر امروز متحدین ما در پشت دیوار‌های بتنی چند متری سرزمین‌های اشغالی قرار نداشتند صهیونیست‌ها در درون خانه ما حضور داشتند.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل گفت: یکی از اقداماتی که با درایت حضرت امام خمینی (ره) و تدبیر رهبر معظم انقلاب که با اقدام میدانی شجاعانه و مدبرانه سردار سلیمانی اتفاق افتاد این بود که برای تأمین حداکثری امنیت ملی ایران؛ رژیم صهیونیست و صهیونیست ها را درون زندان خودساخته آنها حبس کرد. 

وی با اشاره به ضرورت تامین حداکثری امنیت ملی افزود: امروز دنیایی نیست که ما در پشت مرز‌ها بمانیم و بگویم از داخل مرزهایمان از امنیت خودمان حفاظت می‌کنیم و اجازه تعرض را نمی‌دهیم.// 114

کلیدواژه