اردیبهشت 17, 1400 14:09 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 17, 1400 14:32 Asia/Tehran]
  • مجموع قربانیان کرونا در کشور از ۷۴ هزار نفر گذشت/ شناسایی ۱۷۰۷۶ بیمار جدید 

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از ابتلای 17 هزار و 76 بیمار جدید و جان باختن 335 نفر دیگر در اثر ابتلا به کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد از دیروز تا امروز ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۷ هزار و ۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۶۸۱ نفر از آنها بستری شدند.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با بیان اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۶۲۷ هزار و ۹۴ نفر رسید، افزود متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۳۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۴ هزار و ۲۴۱ نفر رسید.

بر اساس این گزارش، تا کنون یک میلیون و ۲۳۱ هزار و ۶۵۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲۵۳ هزار و ۶۳۵ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به یک میلیون و ۴۸۵ هزار و ۲۸۷ دُز رسید.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تا کنون دو میلیون ۷۴ هزار و ۸۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، اعلام کرد پنج هزار و ۵۳۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

در حال حاضر ۱۰۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۳۵ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۱۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند. // 114

بیشتر بخوانید:

تمدید محدودیت‌های کرونایی شهرهای نارنجی و قرمز/ مسافرت در عید فطر ممنوع است

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در کشور، فوت 338 بیمار در شبانه روز گذشته

وزیر بهداشت: موج چهارم بیماری کرونا درحال توقف است 

کلیدواژه