اردیبهشت 17, 1400 21:31 Asia/Tehran [Updated: خرداد 08, 1400 22:21 Asia/Tehran]
  •  عراقچی: آمریکا و همه طرف‌ها برای احیای برجام جدیت دارند/ آمریکا برای رفع بخش بزرگی از تحریم‌ها اعلام آمادگی کرد

رئیس تیم مذاکره کننده ایران در وین ضمن تاکید بر عزم جدی طرف های حاضر در نشست کمیسیون مشترک برجام برای احیای برجام گفت: آمریکایی‌ها برای بازگشت به برجام جدیت دارند و تاکنون برای رفع بخش بزرگی از تحریم‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سیدعباس عراقچی» روز جمعه پس از پایان دور چهارم نشست کمیسیون برجام در وین افزود: اخباری که از سمت آمریکایی‌ها به ما منتقل می‌شود، این است که آنها هم برای بازگشت به برجام جدیت دارند و تاکنون برای رفع بخش بزرگی از تحریم ها اعلام آمادگی کرده اند که البته از نظر ما هنوز کامل نیست و به همین دلیل مذاکرات تا وقتی که ما به همه خواسته های خود در این زمینه برسیم؛ ادامه می یابد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: اگر خواسته های جمهوری اسلامی ایران تامین شود در بازگشت به تعهدات برجامی خود کاملا جدی است. 

عراقچی درباره حضور «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین نیز گفت: آژانس در رابطه با مسایل فنی صاحب نظر است و نظرات کارشناسی آن می‌تواند به حل برخی از سوء تفاهم ها و مشکلات کمک کند و لذا مشورت‌ها و آژانس به طور طبیعی توسط همه طرف‌ها صورت می‌گیرد.   

دور چهارم نشست کمیسیون مشترک برجام امروز(جمعه) با حضور هیات‌های ایران و گروه ۱+۴ در گراند هتل وین به پایان رسید.

در پایان این نشست مقرر شد بلافاصله رایزنی های کارشناسی و فنی و کار بر روی متون پیش نویس آغاز شود.

جلسات اخیر کمیسیون مشترک برجام در راستای احیای توافق هسته‌ای از طریق لغو تحریم های اعمال شده آمریکا بر ضد ایران و بازگشت دوجانبه آمریکا و ایران به پایبندی به توافق هسته‌ای، از 2 آرویل 2021 در حال برگزاری است.// 114

بیشتر بخوانید:

دیپلمات روس: در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین بر تقویت روند مذاکرات توافق شد

پایان دور چهارم نشست کمیسیون مشترک برجام

گمانه‌زنی روسیه درباره بخت زیاد موفقیت دورجدید مذاکرات برجام

رایزنی برجامی عراقچی با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی

عراقچی برای حضور در دور چهارم مذاکرات برجام وارد وین شد

کلیدواژه