اردیبهشت 31, 1400 11:00 Asia/Tehran [Updated: آذر 08, 1400 19:05 Asia/Tehran]
  •  ظریف: تداوم تحریم‌های ترامپ به عنوان اهرم مذاکره توسط دولت بایدن قابل قبول نیست

تهران- ایران پرس: وزیر امور خارجه کشورمان گفت، تداوم تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی «دونالد ترامپ» به عنوان اهرم مذاکره توسط دولت «جو بایدن» قابل قبول نیست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدجواد ظریف» شامگاه پنجشنبه در گفت وگوی تلفنی «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن تقدیر از تلاش‌های بورل و همکارانش، از تداوم تروریسم اقتصادی آمریکا طی پنج ماه گذشته و نقض ادامه دار تعهدات این کشور انتقاد کرد.

ظریف تاکید کرد: تداوم تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی ترامپ به عنوان اهرم مذاکره توسط دولت بایدن قابل قبول نیست و تغییر بنیادین این رویکرد به عنوان شرط لازم برای موفقیت گفت وگوها در وین، تصمیم سیاسی است که رئیس جمهور آمریکا باید اتخاذ کند.

چهارمین دور نشست کمیسیون مشترک‌ برجام با حضور هیأت‌های ایران و 1+4 (آلمان، فرانسه، چین، روسیه و انگلیس) عصر چهارشنبه در گرندهتل شهر وین به پایان رسید.

در این نشست روسای هیأت‌ها مروری بر پیشرفت‌های حاصله در دور چهارم و آخرین وضعیت متن‌ها کرده و به تبادل نظر در خصوص مسیر پیش رو پرداختند.

هیأت‌ها با اشاره به متن‌های تهیه شده که در نتیجه نشست‌های متعدد دوجانبه و چندجانبه در سطوح مختلف حاصل شده‌، از وضعیت کلی مذاکرات و مسیر طی شده ابراز رضایت کردند و بر ضرورت حفظ شتاب آهنگ کنونی در ادامه گفت‌وگوها تاکید کردند.

117

بیشتر بخوانید:

بورل: تیم‌های مذاکراتی در وین روند خوبی را پشت سر گذاشتند

 عراقچی: پیشرفت خوبی در مذاکرات وین صورت گرفته است

کلیدواژه