خرداد 18, 1400 18:24 Asia/Tehran [Updated: خرداد 18, 1400 19:09 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان، دیدگاه جمهوری اسلامی ایران را درباره افغانستان بویژه صلح و امنیت در این کشور تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «ژان آرنو» نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان که در صدر هیئتی جهت رایزنی در خصوص آخرین تحولات در افغانستان به کشورمان سفر کرده است؛ عصر امروز سه شنبه در دیدار با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان، تحولات اوضاع در افغانستان را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.
ظریف در این دیدار با تشریح دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در خصوص افغانستان بویژه صلح و امنیت در این کشور و همچنین روند صلح تحت مدیریت افغان ها، حمایت کشورمان از انجام گفتگو های بین الافغانی و همچنین حفاظت از دستاوردهای مردم افغانستان طی سال های گذشته خصوصا در زمینه حقوق اساسی مردم این کشور را مورد تاکید قرار داد.
در این ملاقات ژان آرنو با توجه به اهمیت نقش همسايگان و ذکر این موضوع که بعد از انتصاب به این پست سفر خود را به منطقه از ایران آغاز کرده است، اظهار داشت؛ مشکل افعانستان از طريق اقدامات دسته جمعی قابل حل است و محور تلاش های وی یافتن راهی برای این همکاری جمعی است.

کلیدواژه