خرداد 19, 1400 08:33 Asia/Tehran [Updated: خرداد 31, 1400 13:47 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری گفت: دولت «اقدام و تحول» برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های متنوع اقتصادی در کشورهای آفریقایی برنامه مشخص دارد.

«محسن رضایی» سه شنبه‌شب پس از پایان مناظره دوم انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال خبرگزاری ایران‌پرس مبنی بر اینکه برنامه دولت «اقدام و تحول» برای استفاده از ظرفیت کشورهای آفریقایی برای صادرات چیست، تصریح کرد: دولت اقدام و تحول در حوزه آفریقا برای سرمایه‌گذاری‌های مشترک معدنی و زمین‌های کشاورزی فراسرزمینی برنامه دارد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری اظهار کرد: برای اینکه دولت اقدام و تحول می‌خواهد، جمهوری اسلامی ایران را کانون و هاب غذای 500 میلیونی کند، به زمین و آب بیشتری نیاز دارد.

رضایی تاکید کرد: زمین و آب در کشورهای آفریقایی وجود دارد و در حال حاضر بعد از آمریکا و اروپا بیشتر ایرانیان در آفریقا هستند و 500 هزار نفر ایرانی در کشورهای آفریقایی زندگی می‌کنند.

وی تصریح کرد: سابقه روابط جمهوری اسلامی ایران و کشورهای آفریقایی، سابقه‌ای تمدنی و طولانی است و ابعاد روابط با این کشورها در دولت اقدام و تحول روشن شده است.

دومین مناظره سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر سه‌شنبه با موضوع فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در سازمان صدا و سیما برگزار شد و 7 نامزد برنامه‌های خود را در این سه زمینه بیان کردند.

117

بیشتر بخوانید:

رضایی: اصلاح از دورن قدرت برنامه دولت ما است

رضایی: مشکلات مردم با حرف درمانی حل نمی‌شود/ تا پایان انتخابات هستم و انصراف نمی‌دهم

رضایی: امید به ملت ایران هدیه می‌دهم 

کلیدواژه