خرداد 19, 1400 21:04 Asia/Tehran [Updated: خرداد 19, 1400 21:16 Asia/Tehran]
  • دیدار سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با وزیر خارجه عراق در بغداد

سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه که به عراق سفر کرده است با استقبال  سعید الصحاف سخنگوی وزارت امور خارجه عراق وارد بغداد شد و با مقامات این کشور دیدار کرد. 

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری ایران پرس، سعید خطیب زاده در روز اول سفر خود به عراق با فواد حسین وزیر امور خارجه این کشور دیدار و در خصوص مسائل مورد علاقه دو کشور، تحولات منطقه ای و گسترش روابط دوجانبه از جمله پیگیری بازپرداخت دیون عراق، راه آهن شلمچه-بصره، آخرین‌ وضعیت لغو روادید از سوی بغداد و همچنین چگونگی همکاری در حوزه های دیپلماسی عمومی میان دو کشور گفتگو و تبادل نظر کرد.

خطیب زاده همچنین امروز با قاسم الاعرجی دبیر شورای امنیت ملی، نوری المالکی نخست وزیر سابق، شیخ همام حمودی رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق و برخی از علمای اهل سنت دیدار و گفتگو کرد.

سخنگوی وزارت خارجه از موسسه استراتژیک التمیّز نیز بازدید و در موسسه مطالعاتی النهرین در جمع محققین و اندیشمندان عراقی در خصوص آخرین تحولات منطقه ای و روابط ایران و عراق سخنرانی و به سوالات حاضرین پاسخ داد.

حمایت همه حانبه از دولت عراق و فرایندهای قانونی و دموکراتیک مطابق خواست و اراده مردم این کشور، انتخابات پارلمانی عراق، زمینه گسترش همه جانبه روابط فی ما‌بین دو کشور، زمینه‌های همکاریهای فرهنگی و رسانه ای دوجانبه و همچنین تبیین سیاست  ایران در قبال این کشور مبنی بر عراقی قوی، آزاد، آباد، توسعه یافته، متحد و مستقل از جمله محورهای گفتگوها بود.// 114

کلیدواژه