خرداد 21, 1400 11:07 Asia/Tehran [Updated: خرداد 23, 1400 21:06 Asia/Tehran]
  • انتقاد سخنگوی ستاد انتخابات کشور از اقدام غیرقانونی کانادا در خصوص انتخابات ریاست جمهوری ایران

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت اقدام دولت کانادا در همکاری نکردن برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران برای ایرانیان مقیم کانادا، غیر قانونی و خلاف حقوق بین الملل است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور با انتقاد از اقدام خلاف عرف بین المللی دولت کانادا در موافقت نکردن با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری برای ایرانیان مقیم این کشور، گفت: با پیگیری های وزارت امور خارجه، یکی از شهرهای مرزی آمریکا نزدیک به مرز  کانادا به عنوان مکان برگزاری انتخابات برای شهروندان ایرانی مقیم در کانادا در نظر گرفته شده است.

سید اسماعیل موسوی افزود موضوع برگزاری انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری در کشور کانادا و ایجاد امکان حضور و مشارکت هموطنان مقیم کشورمان در این امر سرنوشت ساز، از طریق نمایندگی دائم کشورمان در نیویورک در تماس با سفیر کانادا در سازمان ملل مورد پیگیری قرار گرفت.

موسوی با بیان اینکه با درخواست سفیر کانادا، یادداشتی در این خصوص از سوی وزارت امور خارجه تنظیم و برای تحویل به دولت کانادا به سفارت سوئیس به عنوان حافظ منافع کانادا در تهران تحویل داده شده است؛ تصریح کرد: متاسفانه تاکنون پاسخ درخور و لازم از سوی دولت کانادا در راستای برگزاری انتخابات مستقیم ریاست جمهوری در این کشور دریافت نشده است. 

وی در این خصوص گفت: با توجه به محدودیت زمانی باقی مانده و عدم امکان اعزام عوامل اجرایی از سوی وزارت امور خارجه، امکان برگزاری انتخابات به صورت مستقیم فعلاً فراهم نشده است.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشورمان روز 28 خرداد برگزار می‌شود. // 114

کلیدواژه