خرداد 28, 1400 00:06 Asia/Tehran [Updated: خرداد 28, 1400 00:15 Asia/Tehran]
  • خطیب‌زاده: خبرسازی‌ها درباره برگزاری انتخابات خارج از کشور درست نیست

سخنگوی وزارت امور خارجه، خبرسازی‌ها درباره برگزاری انتخابات خارج از کشور را نادرست خواند و گفت: غیر از سه کشور، در تمامی کشورهای هدف و کشورهایی که ایرانیان در آنجا حضور دارند تمهیدات لازم برگزاری انتخابات پیش‌بینی شده است.

به گزارش روز پنجشنبه خبرگزاری ایران پرس، سعید خطیب‌زاده در خصوص اخباری درباره برگزاری انتخابات در سایر کشورها گفت: حجم اخبار جعلی و خبرسازی‌های نادرست درخصوص برگزاری انتخابات در خارج از کشور زیاد شده و بسیاری از آنها جعلی هستند.

خطیب‌زاده درباره ادعایی مبنی بر اینکه سایت سفارت ایران در آنکارا هیچ اطلاعاتی در مورد برگزاری انتخابات ندارد، اظهار کرد: از چند روز قبل اطلاعات مورد نیاز در سایت وجود دارد. ضمن اینکه در ترکیه برای اولین بار در ۴۰ سال گذشته در هفت حوزه صندوق اخذ رأی داریم که هیچ‌وقت به این تعداد نبوده است.

سخنگوی وزارت خارجه عنوان کرد: ادعای دیگری مبنی بر اینکه ایران در آمریکا صندوق رأی ندارد، هم ادعای درستی نیست. به رغم اینکه ما با آمریکا رابطه سیاسی نداریم اما در ۲۴ نقطه این کشور صندوق رأی داریم.

وی ادامه داد: در چند ماه گذشته در برخی کشورهای اروپایی و حتی آسیای دور چند ماه طول کشیده تا سفرای ما با یادداشت‌ها و گفت‌وگوهای متعدد اجازه تعبیه یک یا دو صندوق رأی را با رعایت پروتکل‌های کشور میزبان انجام داده‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: واقعاً‌ این دوره از انتخابات همه این صندوق‌ها با سختی در کشورهای مختلف تعبیه شده که واقعاً یک رکورد است و ما توانسته‌ایم به غیر از سه کشور، در تمامی کشورهای هدف و کشورهایی که تراکم حضور ایرانیان زیاد بوده، آماده برگزاری انتخابات شویم.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت 7 صبح امروز جمعه آغاز می‌شود. // 114

بیشتر بخوانید:

وزیر دفاع: شرکت در انتخابات، قدرت چانه‌زنی ایران در صحنه‌ بین‌المللی افزایش می‌دهد

عراقچی: انتخابات ایران تاثیری بر روند مذاکرات وین ندارد / بیش از هر زمان به توافق نزدیک شدیم

برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در 133 کشور

کلیدواژه