خرداد 29, 1400 11:07 Asia/Tehran [Updated: مرداد 03, 1400 14:25 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رییس ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام کرد: سید ابراهیم رییسی با بیش از ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار رای با اختلاف زیاد در صدر قرار دارد. 

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، جمال عرف رئیس ستاد انتخاباتی کشور با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات، گزارش اولیه نتایج انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری را ارائه داد و اطهار داد: با تشکر از ملت شریف ایران که حماسه ۲۸ خرداد را آفریدند و تشکر از کلیه عوامل اجرایی نظارتی انتظامی و امنیتی که حافظ این حماسه بودند.

 وی افزود: بر اساس تنظیم بیش از ۹۰ درصد از صورتجلسه شعب سراسر کشور بر اساس تعرفه های مصرفی ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از هموطنان عزیز در این حماسه مشارکت کردند.
وی افزود: با توجه به اینکه هنوز شمارش و تجمیع آرا خصوصاً در شعباتی که تا بامداد مشغول کسب آرای مردم بودند این نتیجه نتیجه اولیه تلقی می‌شود در این میان

جناب آقای سید ابراهیم رئیسی با بیش از ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار رای،

جناب آقای محسن رضایی میرقائد با بیش از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار

 جناب آقای عبدالناصر همتی با بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار رای

 جناب آقای امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی با حدود یک میلیون رای

را تاکنون کسب کرده اند.

رئیس ستاد انتخابات کشور دلیل اعلام نکردن دقیق آرا این دانست که هر لحظه تجمیع آرا در حال انجام است و  وقتی نهایی شد آقای وزیر طی یک مراسم رسمی آمار نهایی را اعلام می‌کنند.
وی گفت: تمام ظرفیت مان را برای تجمیع آراء ریاست جمهوری گذاشتیم و همانطور که قبلاً گفتیم قرار شد اول آراء ریاست جمهوری را تجمیع کنیم، بعد در تهران وارد خبرگان و مجلس و سپس شوراها شویم؛ اما استان‌ها و شهرستان‌هایی که کار ریاست جمهوریشان را تمام کرده‌اند کار شوراها را آغاز کردند و چون واحد شهرستانی هستند در خود شهرستان‌ها و استان‌ها آن را اعلام می‌کند  و ضرورت اعلام نهایی ملی ندارد.

112

بیشتر بخوانید:

فرآیند شمارش آرای انتخابات 1400 در سراسر کشور آغاز شد

کلیدواژه