خرداد 29, 1400 12:04 Asia/Tehran [Updated: خرداد 29, 1400 12:09 Asia/Tehran]
  •  واکنش ستاد حقوق بشر قوه قضائیه به آزار و ضرب و شتم ایرانیان در خارج از کشور

تهران- ایران پرس: ستاد حقوق بشر قوه قضائیه نسبت به آزار و ضرب و شتم هموطنان ایرانی در خارج از کشور در روز انتخابات ریاست جمهوری واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس؛ ستاد حقوق بشر روز شنبه در توییتی در واکنش به آزار و اذیت و ضرب و شتم هموطنان ایرانی در خارج از کشور در روز انتخابات ریاست جمهوری نوشت: «ایرانیان مقیم انگلیس، استرالیا و نیوزیلند که برای حق تعیین سرنوشت خویش به محل برگزاری انتخابات رفتند، علی‌رغم حضور پلیس مورد آزار و ضرب و شتم قرار گرفتند. این کشورها و کانادا که نیم میلیون ایرانی را از انتخابات محروم کرد، همگی از دفتر «سلطنتی» خط می‌گیرند.»

همزمان با برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، وزارت امور خارجه زمینه اخذ رای از ایرانیان ساکن دیگر کشورها را نیز فراهم کرد؛ در این چارچوب گزارش‌های متعدد از حمله ضدانقلاب به ایرانی‌هایی که به قصد رای دهندگان مراجعه کرده بودند، منتشر شده است.

حوادث مشابهی در استرالیا، نیوزیلند و کانادا نیز گزارش شده که همگی از مستعمرات پیشین بریتانیا هستند و همچنان جزء قلمرو ملکه انگلیس محسوب می شوند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌ جمهوری ایران، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی  و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری دیروز جمعه برگزار شد.

112

 بیشتر بخوانید:

تلاش وزارت خارجه برای برگزاری انتخاباتی در شأن ایرانیان مقیم خارج

کلیدواژه