خرداد 29, 1400 20:43 Asia/Tehran [Updated: مرداد 04, 1400 22:24 Asia/Tehran]
  • ادامه پیام‌های تبریک مقامات خارجی به رئیس جمهوری منتخب ایران

در ادامه پیام‌های تبریک مقامات خارجی، رهبران کشورهای کویت، قطر، عمان، یمن، پاکستان و آذربایجان نیز به سید ابراهیم رئیسی، پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک گفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «نواف الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت عصر امروز شنبه در پیامی پیروزی سید ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک گفت.

«شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر نیز با ارسال پیامی پیروزی سید ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران را به دولت و ملت ایران تبریک گفت. 

«هیثم بن طارق» سلطان عمان و «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن نیز در پیامی پیروزی آیت‌الله رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران را به وی تبریک گفتند.

عمران خان نخست وزیر پاکستان هم در صفحه توییترش نوشت: پیروزی برجسته برادر محترم سید ابراهیم رئیسی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک می گویم. 

نخست وزیر پاکستان افزود: به همکاری با وی برای تحکیم بیشتر روابط دوستانه، امنیت منطقه ای، پیشرفت و شکوفایی امیدوارم. 

«الهام علی‌اف»، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان هم در پیامی نوشت جناب آقای رئیسی انتخاب شما را به عنوان رئیس جمهوری ایران تبریک می گویم. جمهوری آذربایجان به روابط با جمهوری اسلامی ایران با توجه به اشتراک ریشه های تاریخی، فرهنگی و دینی اهمیت زیادی قائل است. سطح بالای روابط استراتژیک میان دو کشور مایه افتخار ما است. فعالیت کمیسیون مشترک و سفرهای متقابل در افزایش سطح روابط دو کشور نقش بسیار مهمی دارد.

علی‌اف در این پیام همچنین آمده تصریح کرد مطمئن هستم که روابط دو کشور که بر پایه احترام، حسن همجواری و روابط متقابل ایران و جمهوری آذربایجان شکل گرفته است، پس از این هم در راستای خشنودی و منافع دو کشور و مردم توسعه و تحکیم خواهد یافت.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران روز جمعه برگزار شد. عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور امروز شنبه اعلام کرد: از مجموع ۲۸ میلیون و ۹۳۳ هزار و ۴ رای ماخوذه در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی با کسب ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای به‌عنوان رئیس جمهور منتخب برگزیده شد. //114

بیشتر بخوانید:

سیدابراهیم رئیسی، پیروز نهایی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

پیام رهبر معظم انقلاب؛ قدردانی از حضور حماسی و شورانگیز ملت ایران در انتخابات 28 خرداد

بیانیه رئیس مجلس خبرگان در خصوص حضور حماسی مردم در انتخابات 28 خرداد

رهبر معظم انقلاب: پیروز بزرگ انتخابات، ملت ایران است

کلیدواژه