تیر 01, 1400 19:29 Asia/Tehran [Updated: مرداد 04, 1400 22:24 Asia/Tehran]
  • رئیسی در مشهد مقدس: کرامت مردم در اولویت دولت است/ کارگزاران، خادم ملت هستند

رئیس جمهور منتخب در اولین سخنرانی خود پس از پیروزی در انتخابات، گفت هیچ کس حق ندارد به کرامت مردم خدشه وارد کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی امروز سه شنبه در جمع زائران امام رضا (ع) در مشهد مقدس، با بیان اینکه خداوند کرامت ذاتی به تمام انسان ها داده است، افزود انسان کرامت ذاتی دارد و به همه انسان ها این کرامت داده شده است، اما کرامت اکتسابی هم وجود دارد که در سایه شناخت حجت خدا اتفاق می افتد. کرامت اکتسابی به تلاش، فکر، اندیشه و اخلاق نیاز دارد و مخصوص انسان هایی است که دل، ذهن و اخلاق را به حجت خدا مرتبط کرده اند، ما دنبال کسب این کرامت هستیم.

رییس جمهور منتخب ایران همچنین خاطرنشان کرد: دولت در نظام اسلامی خدمتگزار مردم است، نه منت گذار و تمام کارگزاران باید خود را خادم ملت بدانند. 

رئیسی با تاکید بر اینکه شرط حضور در دولت وزرا، مدیران میانی و همه کارشناسان و کارکنان قبول داشتن بنده نیست، بلکه حفظ کرامت مردم است، افزود: هیچ کس حق ندارد به کرامت مردم کوچکترین خدشه‌ای وارد کند.

رییس جمهوری منتخب گفت: ما در اقتصاد باید محور کارمان عدالت باشد و همچنان که مردم در این انتخابات رای به تحول دادند باید در کشور تحول ایجاد شود.

رییسی افزود: تحول به نفع مردم و به نفع ارزشهای انقلاب، به نفع سفره و کسب و کار مردم است و شکل‌گیری دولت کارآمد خواست آنهاست.

وی اضافه کرد: ما به عنوان دولت نباید اجازه دهیم تا کوچکترین حقی از مردم ضایع شود و من به عنوان نماینده ملت اجازه نخواهم داد هیچ حقی از حقوق ملت ضایع شود.

رییس جمهوری منتخب با تاکید بر حفظ کرامت و عدالت اقتصادی گفت: تقسیم ظرفیت‌های کشور و امکانات بایستی بر مبنای عدالت باشد و در مسایل داخلی توجه به عدالت، در حوزه آموزش، عدالت آموزشی و در حوزه مسایل اجتماعی، توجه به عدالت اجتماعی و در سیاست داخلی و خارجی توجه به کرامت ملت و عدالت مورد تاکید است و در هیچ نشست و گفت وگویی نباید کرامت و عزت انسانی مخدوش شود.

رییسی افزود: ما معتقدیم روابط ناسالم اداری، فساد، ظلم و هر گونه اقدام غیر عادلانه خلاف کرامت انسان است و فرهنگ رضوی باید فرهنگ گفتمانی کشور باشد و باید به آموخته‌های امام رضا (ع) در این زمینه به ویژه کرامت انسانها توجه ویژه‌ای شود.

رییس جمهوری منتخب گفت: ائمه می فرمودند اگر مردم بدانند ما چه می‌گوییم دنبال ما حرکت می‌کنند و اگر نورانیت کلام ما را متوجه شوند در زندگی شان جز ما را راه  نخواهند داد و اگر  مردم شیرینی عدالت را بدانند به غیر از عدالت رضا نمی دهند.

رییسی افزود: بنده آموخته‌های حضرت رضا(ع) با محوریت کرامت و کرامت انسانی را در همه شئون و امور کشور به کار می‌گیرم چرا که در ادوار گذشته کسی که مسوول می‌شد کسانی که به او رای نمی‌دادند در ادارات و سازمانها برایشان مشکل ایجاد می‌شد اما معیار ما در انتخاب همکاران، شایستگی و شایسته سالاری است.

وی در ادامه با اعلام اینکه واکسیناسیون عمومی از روز اول دولت در دستور کار است و آن را انجام می دهیم، گفت: در سیاست خارجی محور ما حفظ کرامت و عزت مردم است. 

رییس جمهوری منتخب در پایان سخنانش با قدردانی از حضور مردم در پای صندوق‌های رای گفت: از عزیرانی که با زحمت و در شرایط کرونایی پای صندوق‌های رای حضور یافتند تشکر می‌کنم برخی از عزیزان به مشکل افتادند و در سیستم نیز مشکلاتی پیش آمد ما و مسوولان شرمنده مردم هستیم و عزیزانی نیز در خارج از کشور مقابل حرکات ناشایست عده‌ای از خدا بی‌خبر آمدند و رای خود را به صندوق انداختند که جای قدردانی دارد.

رییسی افزود: خدمتگزار مردم هستم، چه کسانی که به بنده رای دادند، چه کسانی که به دیگران رای دادند و چه کسانی که رای ندادند.// 114

کلیدواژه