تیر 03, 1400 16:32 Asia/Tehran [Updated: تیر 03, 1400 16:43 Asia/Tehran]
  • دستور قضایی رئیسی برای رسیدگی سریع و دقیق به موضوع دو سانحه اتوبوسی اخیر

تهران- ایران پرس: سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه کشورمان در دو پیام جداگانه درگذشت دو خبرنگار در سانحه جاده نقده و نیز درگذشت شماری از سربازان در جاده یزد در حادثه ای دیگر را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، رئیسی در پیامی برای درگذشت خبرنگاران فقید آورده است:

انا لله و انا الیه راجعون

سانحه تلخ واژگونی اتوبوس اعزامی جمعی از خبرنگاران حوزه محیط زیست  به آذربایجان غربی که منجر به فوت 2 تن از خبرنگاران عزیز شد، مایه تأسف و تاثر اینجانب گردید.
این سانحه ناگوار را به خانواده های محترم ایشان، جامعه مطبوعاتی کشور و تمامی فعالین صیانت از محیط زیست تسلیت گفته و برای مصدومان این سانحه از خداوند متعال شفای عاجل مسئلت دارم.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی نیز موظف است به منظور رسیدگی «سریع و دقیق» به پرونده قضایی تشکیل شده در این زمینه، «نظارت» لازم را بعمل آورد.

عصر چهارشنبه اتوبوس حامل خبرنگارانی که برای تهیه گزارش از وضعیت دریاچه ارومیه عازم آن منطقه شده بودند، در حوالی شهر نقده واژگون شد که چندین مصدوم بر جای گذاشت و «مهشاد کریمی» خبرنگار حوزه محیط زیست ایسنا و «ریحانه یاسینی» خبرنگار ایرنا در این سانحه تلخ، جان خود را از دست دادند.

صبح امروز نیز سانحه رانندگی برای اتوبوس حامل سربازان در جاده یزد، منجر به فوت پنج سرباز شد.

رئیس در پیامی به این مناسبت آورده است؛ 

انا لله و انا الیه راجعون 

سانحه تلخ رانندگی برای اتوبوس حامل سربازان عزیز میهن، که عازم دوره آموزشی بوده و موجب فوت و مصدومیت تعدادی از این عزیزان شد، موجب تاثر و تألم اینجانب گردید. این ضایعه را به خانواده های داغدیده ایشان و ملت ایران تسلیت می گویم.
رئیس کل دادگستری استان یزد موظف است ضمن بررسی علل این سانحه، در خصوص نحوه رسیدگی به پرونده قضایی مربوطه، «پیگیری و نظارت» لازم را به عمل آورد.

 

کلیدواژه