تیر 06, 1400 18:11 Asia/Tehran [Updated: تیر 15, 1400 19:30 Asia/Tehran]

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز یکشنبه با تقدیر از رهبر معظم انقلاب بابت اعتماد به دانش جوانان ایرانی، حمایت خود را از واکسن ایرانی کرونا اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمدباقر قالیباف در سخنان خود به عنوان نماینده مجلس از رهبر انقلاب اسلامی بابت اعتماد به جوانان کشور و پیشتاز شدن در تزریق واکسن ایرانی قدردانی کرد‌. 

رئیس مجلس گفت همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند انتظار می‌رود اسناد علمی نتایج مراحل مختلف مطالعات واکسن ایرانی به طور شفاف و دقیق بر اساس ضوابط استاندارد جهانی منتشر شود تا دنیا بیش از پیش به توان علمی جوانان ایران زمین پی ببرد و زمینه‌های افزایش سهم ایران در بازار فرآورده های تزریقی و دارویی در سطح منطقه و جهان فراهم شود. 

قالیباف در ادامه با اشاره به چهلمین سالروز شهادت آیت الله بهشتی و یاران ایشان در حزب جمهوری اسلامی و سالروز ترور ناکام مقام معظم رهبری به دست منافقین، فرارسیدن هفته قوه قضاییه را گرامی داشت.

وی در صحن علنی مجلس در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان درباره اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها تاکید کرد پس از گذشت فرصت سه ماهه که در قانون آمده هیچ چیز تمدید نشده است و این قانون در حال اجرا است.

همچنین در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی بررسی تقاضای دو فوریت طرح الزام دستگاه‌های اجرایی جهت پاسخگویی و تذکرات کتبی و شفاهی نمایندگان مورد بررسی قرار گرفت و با ۱۶۶ رأی موافق ۴۵ رأی مخالف و ۲۱۹ نماینده حاضر تصویب شد. 

در این طرح آمده است نمایندگان می‌توانند درخصوص موضوع مورد نظر به رئیس جمهور و وزرا تذکرات کتبی و شفاهی بدهند ولی با مرور بر این روند، وزرا و رئیس جمهور خود را ملزم به پاسخگویی به انتظارات نمی‌دانند و به تدریج جایگاه مجلس و نمایندگان مردم تضعیف می‌گردد. 

نمایندگان مجلس تاکید کردند برای کارایی بیشتر و پاسخگویی به تذکرات نمایندگان که اصولاً مشکلات مردم را بیان می‌کنند و مردم انتظار یا حداقل پاسخگویی به آن را دارند، این طرح پیشنهاد شده است.// 114

 

کلیدواژه