تیر 07, 1400 11:45 Asia/Tehran [Updated: تیر 07, 1400 11:55 Asia/Tehran]
  • افزایش روند بستری بیماران کرونایی در پایتخت

تهران- ایران پرس: سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه اکنون روند بستری بیماران کرونایی در شهر تهران افزایش یافته است، گفت: احتمال اعلام وضعیت قرمز کرونایی در پایتخت وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سیما سادات لاری» روز دوشنبه در گفت وگویی اظهار داشت:  با توجه به اینکه روند شهرهای قرمز کرونایی رو به افزایش و اکنون 32 شهر است و تعداد شهرهای نارنجی 174 و شهرهای زرد نیز 242 بوده از مردم می خواهیم پروتکل های بهداشتی را جدی کرده و کاملا رعایت کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: با توجه به روند واکسیناسیون علیه کرونا در کشور، باز هم مردم باید پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، پرهیز از تجمعات، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شست وشوی مرتب دستها با آب و صابون یا مواد ضدعفونی کننده را رعایت کنند در غیر اینصورت با موج پنجم کرونا مواجه خواهیم شد.

لاری همچنین اعلام کرد: در روزهای اخیر شمار شهرهای قرمز کرونا از جنوب به مرکز کشور گسترش یافته است.

وی افزود: شهرستان های مهران در استان ایلام، تنگستان، دشتستان، دشتی، دیر، عسلویه و کنگان در استان بوشهر، دماوند و فیروزکوه استان تهران، ایرانشهر، خاش، زابل و زاهدان از سیستان و بلوچستان، گراش، لارستان و لامرد در استان فارس در وضعیت قرمز از لحاظ بیماری کرونا قرار دارند.

وی اظهار داشت: در استان کرمان شهرهای بم، رودبار جنوب، قلعه گنج، کرمان و منوجان، در استان هرمزگان شهرهای بستک، بندر لنگه، بندرعباس، پارسیان، جاسک، حاجی آباد، خمیر، رودان، قشم و میناب و یزد نیز در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

براساس اعلام وزارت بهداشت، اکنون مجموع جان باختگان این بیماری به 83 هزار و 845 نفر رسید، سه هزار و 190 نفر از بیماران مبتلا به کووید- 19 در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند و 23 میلیون و 308 هزار و 926 آزمایش تشخیص کووید- 19 در کشور انجام شده است.

117

بیشتر بخوانید:

واکسن کوو ایران برکت کرونای آفریقایی را شکست داد

کلیدواژه