تیر 07, 1400 17:47 Asia/Tehran [Updated: بهمن 07, 1400 21:06 Asia/Tehran]
  • رونمایی از کیت ایرانی تشخیص مواد مخدر با حضور سردار اشتری

تهران- ایران پرس: سردار «حسین اشتری» فرمانده نیروی انتظامی از کیت ایرانی تشخیص مواد مخدر مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رونمایی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، تولید کیت‌های تشخیص مواد مخدر با نام «کاشف یار» توسط آزمایشگاه مرکز آنالیز مواد مخدر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، همزمان با سالروز مبارزه با مواد مخدر انجام شد.

کشف علمی جرایم مواد مخدر در صحنه جرم، کمک به کشف علمی مواد مخدر در گمرک، شرکت‌های پستی، پایانه‌های مسافربری و فرودگاه و همچنین کاهش زمان شناسایی و هزینه کم آن از جمله مزایای کیت تشخیص مواد مخدر می‌باشد.

این کیت تولید ایران است و عملکردی مشابه نمونه‌های خارجی آن دارد.

سردار حسین اشتری در مراسم رونمایی از کیت ایرانی تشخیص مواد مخدر (کاشف یار) ضمن تشکر از همکاران در پلیس مواد مخدر و همکاری شرکت های دانش بنیان با این پلیس گفت: این کیت تشخیص اقدامی مطلوب و موثر برای تشخیص مواد مخدر در صحنه است؛ کیت ایرانی تشخیص مواد مخدر در اختیار همه همکاران و در مبادی ورودی و خروجی برای انجام آزمایشات اولیه و سریع و بر خورد ماموران در صحنه به کارگیری خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه کیت ایرانی تشخیص مواد مخدر دقت و سرعت عمل را بالا خواهد برد و حقوق شهروندی در آن نیز در نظر گرفته می شود، افزود: براساس شعار «افزایش کشف و تشخیص علمی جرم» باید از تجهیزاتی استفاده کنیم که سرعت کار را بالا ببرد از سویی بتوانیم برای تولید انبوه این کیت ها در داخل کشور از ظرفیت نخبگان نیز استفاده کنیم.

فرمانده ناجا ادامه داد: با تولید انبوه و در اختیار قرار گرفتن پلیس مواد مخدر این کیت ها با تایید وزارت بهداشت می تواند در اختیار مردم نیز برای تشخیص برخی داروهای آلوده به مواد مخدر قرار بگیرد.

117

بیشتر بخوانید:

سردار مومنی: ایران به تعهدات بین‌المللی خود در مبارزه با مواد مخدر پایبند است

کلیدواژه