تیر 23, 1400 12:51 Asia/Tehran [Updated: تیر 23, 1400 12:57 Asia/Tehran]
  • کدخدایی رفت؛ طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان شد

تهران- ایران پرس: در انتخابات هیات رئیسه شورای نگهبان،  «هادی طحان نظیف» عضو حقوقدان این شورا به جای «عباسعلی کدخدایی» به عنوان سخنگوی این نهاد در قوه مقننه انتخاب شد.​​​​​​​

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، انتخابات هیات رئیسه شورای نگهبان امروز چهارشنبه برگزار شد و آیت‌الله «احمد جنتی» و «سیامک ره‌پیک» به عنوان دبیر و قائم مقام دبیر شورای نگهبان ابقا شدند.

در این جلسه، هادی طحان نظیف سخنگوی جدید شورای نگهبان انتخاب شد.

آیت الله جنتی در این نشست با اشاره به پایان کار عباسعلی کدخدایی در مقام سخنگویی شورای نگهبان و امتناع وی از ادامه این مسئولیت، گفت: بنده به دکتر کدخدایی خیلی اصرار کردم که شما همچنان سخنگو باقی بمانید اما ایشان نپذیرفتند.

دبیر شورای نگهبان خاطرنشان کرد: ایشان سخنگوی خوبی برای شورای نگهبان بودند و در این مدت مسئولیت با متانت، استدلال و منطق، به خوبی از شورای نگهبان دفاع کردند و ارتباط خوبی با رسانه‌ها و خبرنگاران داشتند و آبروی این شورا را حفظ کردند و بنده قدردان زحمات ایشان بوده و هستم.

آیت الله جنتی ادامه داد: کدخدایی برای بنده همواره مشاوری امین بوده‌ و هستند و الان نیز مسئولیت مهم پژوهشکده شورای نگهبان را بر عهده‌ دارند؛ حُسن‌ ایشان جوان شناسی و جوان پروری است و در پژوهشکده شورای نگهبان توانسته‌اند حقوقدانان جوانان را پرورش دهند و این کار جزو افتخارات ایشان است.

وی با اشاره به فعالیت پژوهشگران و نظرات مشورتی آنها به اعضای شورای نگهبان گفت: بحمدالله در پژوهشکده شورا جوانان متدین، به روز، مطلع و با اخلاص کار می‌کنند و برای آینده شورای نگهبان و کشور مفید هستند.

در ادامه این جلسه، سایر اعضای شورای نگهبان نیز با تمجید از خدمات 13 ساله عباسعلی کدخدایی به عنوان سخنگوی شورای نگهبان، برای او در مسئولیت پژوهشکده شورای نگهبان آرزوی موفقیت کردند.

 هادی طحان نظیف متولد سال 1361 در شهر دزفول بوده و دارای دکترای حقوق عمومی است. وی از سال 1398 با رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عضویت شورای نگهبان درآمده اما پیش از آن نیز دبیر جلسات شورای نگهبان بوده است. 

117

 

کلیدواژه