تیر 29, 1400 18:11 Asia/Tehran [Updated: تیر 30, 1400 00:30 Asia/Tehran]
  • گفتگوی تلفنی روحانی و الکاظمی/ تاکید روحانی بر حمایت ایران از امنیت عراق

رئیس جمهور در گفتگوی تلفنی با نخست وزیر عراق تاکید کرد امنیت عراق را امنیت خود می‌دانیم و از حضور این کشور در تعاملات منطقه‌ای حمایت می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی روز سه شنبه در گفتگوی تلفنی با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق ضمن تبریک عید قربان، گفت: ایران و عراق از مشترکات مستحکمی برخوردارند که دو کشور را به هم پیوند می دهد.

روحانی افزود: آمریکا در مبارزه با تروریسم بازی دو گانه‌ای دارد، و بازی پیچیده آمریکا در عراق کمکی به امنیت و ثبات  این کشور نمی کند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد ایران با هرگونه مداخله خارجی در منطقه مخالفت می کند و مشکلات منطقه را باید خود کشورهای منطقه حل کنند.

رئیس جمهور ایران همچنین گفت: ایران و عراق می توانند به عنوان دو اقتصاد مکمل همدیگر را پوشش دهند.

نخست وزیر عراق نیز در این گفت و گو ضمن تبریک عید سعید قربان به دولت و مردم ایران، روابط دو کشور را بسیار دوستانه و مستحکم توصیف و بر تلاش برای توسعه و تعمیق بیش از پیش روابط و تداوم همکاری های دو جانبه و منطقه ای دو کشور در آینده تاکید کرد.

الکاظمی همچنین بار دیگر از حمایت های دولت و مردم ایران از دولت و مردم عراق در زمینه مبارزه با تروریسم و داعش و همچنین برقراری صلح و ثبات و امنیت در این کشور، قدردانی کرد.// 114

کلیدواژه