تیر 31, 1400 20:15 Asia/Tehran [Updated: مرداد 04, 1400 22:24 Asia/Tehran]
  • روحانی: خشکسالی بی سابقه کشور از دلایل اصلی بحران امروز خوزستان است

تهران- ایران پرس: رئیس جمهوری خشکسالی بی سابقه کشور و انباشت مشکلات باقیمانده از سال های گذشته را از دلایل اصلی بحران امروز خوزستان عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حسن روحانی» بعد از ظهر پنج شنبه در تماس تلفنی با «قاسم سلیمانی دشتکی» استاندار خوزستان ضمن دریافت گزارش استاندار از وضعیت استان و اقدامات انجام شده برای حل مشکلات اخیر، تاکید کرد: تحمل بی آبی و گرمای بالای 50 درجه، بسیار سخت و طاقت فرساست و مردم حق دارند به شرایط موجود اعتراض کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه شرایط ایجاد شده در استان بدلایل کاملا ناخواسته بوده است، گفت: مردم خوب، صبور و مقاوم استان تردید نداشته باشند که دولت گوش شنوای صدای اعتراض بحق آنها است و همه سعی و تلاش خود را برای حل سریع مشکل بی آبی ناشی از خشکسالی بی سابقه کشور و انباشت مشکلات باقی مانده از سال های گذشته ، بکار خواهد بست.

روحانی با تاکید بر ضرورت پاسخگویی مقام های استان به مردم و تشریح دلایل وضعیت ایجاد شده به صورت کاملا شفاف و دقیق به مردم به استاندار خوزستان دستور داد از همه امکانات لازم در استان و همچنین استان های همجوار استفاده کرده و با هماهنگی و همکاری همه دستگاه ها نسبت به حل سریع مشکلات ایجاد شده اقدام کند.

وی همچنین با اشاره به سفر فردای معاون اول رئیس جمهور به استان برای بررسی و پیگیری از نزدیک مشکلات به نمایندگی از رئیس جمهور و دولت، تاکید کرد هماهنگی های لازم برای حداکثر استفاده از ظرفیت این حضور برای رفع سریع مشکلات انجام گیرد.

117

بیشتر بخوانید:

نشست ویژه بررسی مسائل استان خوزستان با حضور رئیس جمهوری منتخب

رهبر معظم انقلاب اسلامی: به مشکلات خوزستان رسیدگی کنید

کلیدواژه