مرداد 02, 1400 00:14 Asia/Tehran [Updated: مرداد 02, 1400 00:16 Asia/Tehran]
  • تاریخ‌سازی شطرنج باز ایرانی در جام جهانی روسیه​​​​​​​

نماینده شطرنج‌ جمهوری اسلامی ایران با تاریخ‌سازی در جام جهانی روسیه، برای اولین بار به جمع ۱۶ بازیکن برتر دنیا راه پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، دور دوم مرحله چهارم مسابقات جام جهانی ۲۰۲۱ سوچی روسیه روز جمعه با سه نماینده جمهوری اسلامی ایران برگزار شد که نتایج ذیل رقم خورد:

استاد بزرگ محمد امین طباطبایی که با توجه به پیروزی روحیه بخش خود دور اول مقابل سوپر استاد بزرگ پنتالا هریکرشنا قهرمان آسیا از کشور هند، برای صعود به مرحله پنجم فقط نیاز به یک تساوی داشته باشد که خوشبختانه طباطبایی توانست در بازی دوم در یک ماراتون ۱۱۵ حرکته بازی را به تساوی بکشاند تا علاوه بر تاریخسازی صعود مقتدرانه اش را به رخ حریفان بکشد.

استاد بزرگ پویا ایدنی نیز در مقابل استاد بزرگ لهستانی کریشتوف دودا در بازی اول از مرحله چهارم به تساوی رسید، اما در دور دوم مسابقات وی نتوانست از سد حریف قدرتمند لهستانی‌اش بگذرد و در نهایت از رفتن به مرحله پنجم مسابقات بازماند.

استاد بزرگ سارا سادات خادم الشریعه هم در دور اول همانند پویا ایدنی بازی را با تساوی به پایان رساند، اما در دور دوم نتوانست در مقابل استاد بزرگ تان ژونئی قهرمان اسبق جهان به پیروزی دست پیدا کند و از صعود به مرحله پنجم باز ماند.125

کلیدواژه