مرداد 02, 1400 12:11 Asia/Tehran [Updated: مرداد 02, 1400 17:10 Asia/Tehran]
  • بررسی مشکلات خوزستان با حضور جهانگیری؛ سفر سردار سلامی به خوزستان

اهواز- ایران‌پرس: معاون اول رئیس جمهوری در دومین روز سفر خود به استان خوزستان، از تالاب هورالعظیم بازدید هوایی انجام داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «اسحاق جهانگیری» همچنین روز شنبه به همراه وزیران نیرو و جهادکشاورزی ایران از طرح کشاورزی 550 هزار هکتاری بازدید هوایی انجام داد و در جریان روند پیشرفت این طرح بزرگ کشاورزی و نحوه آب‌رسانی به دشت آزادگان و حمیدیه قرار گرفت.

نشست مشترک ستاد بحران و شورای کشاورزی قرارگاه آبرسانی استان خوزستان هم جمعه‌شب با حضور معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران در محل استانداری برگزار و مسائل مهم استان خوزستان بررسی شد. 

جهانگیری، استان خوزستان را استانی مهم، استراتژیک و تعیین کننده توصیف کرد و گفت، چشم ایران به خوزستان است و هیچ مسئولی در سطح ملی نمی‌تواند درقبال مسائل این استان بی‌تفاوت باشد.

سران عشایر عرب و بختیاری استان خوزستان نیز در این نشست به طرح دغدغه‌ها و مشکلات خود پرداختند و از مسئولان اجرایی خواستند که مشکلات استان خوزستان هر چه سریعتر برطرف شود.

معاون اول رئیس جمهوری همچنین به همراه وزیران نیرو و جهادکشاورزی از سد کرخه در استان خوزستان بازدید کرد.

اسحاق جهانگیری با هدف بررسی مشکلات کم آبی و خشکسالی در استان خوزستان عصر جمعه به همراه وزیران نیرو و جهاد کشاورزی وارد این استان در جنوب غرب ایران شد. 

همچنین سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز شنبه با هدف بررسی مشکلات استان خوزستان، وارد اهواز شد تا از مناطق مختلف این استان بازدید کند.

بازدید از روند اجرای طرح‌های آبرسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج در استان خوزستان از دیگر برنامه‌های سردار سرلشکر سلامی است. 

حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی روز جمعه تاکید کردند، اگر به توصیه‌هایی که نسبت به آب و فاضلاب خوزستان انجام شده بود توجه می‌شد، حالا مسلما این اشکالات را نداشتیم؛ مردم ناراحتیشان را بروز دادند و هیچ گله‌ای نمی‌شود از آنان داشت. 

رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کردند، مسئولان وظیفه دارند به مشکلات خوزستان رسیدگی کنند.

117

بیشتر بخوانید:

مرهم زخم های خوزستان کجاست؟

کلیدواژه