مرداد 04, 1400 15:33 Asia/Tehran [Updated: مهر 01, 1400 15:48 Asia/Tehran]
  • آغاز به کار نمایشگاه «ایران زیبا» در توکیو

نمایشگاه ایران زیبا عصر امروز (دوشنبه) به وقت محلی با حضور مقامات ارشد ورزشی ایران و وزیر فرهنگ علوم، ورزش و جوانان ژاپن به طور رسمی در توکیو گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در این نمایشگاه آثاری از  فرهنگ، هنر و صنایع دستی ایران در محل سفارت برای علاقه ‌مندان به نمایش گذاشته شد.

«هاگیودا» وزیر فرهنگ علوم، ورزش و جوانان ژاپن، «تاکاهاشی» مدیرکل خاورمیانه وزارت امور خارجه، «ساساکارا» رئیس بنیاد ژاپن، «یاماگی وا» معاون گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن، «تاکه یی» شهردار میناتو و «شیمورا» رئیس جاتا (رئیس سازمان شرکت‌های گردشگری ژاپن)، احمد سفیر پاکستان در ژاپن و مالون رئیس دانشگاه سازمان ملل در آیین افتتاحیه حضور یافتند.

قرار بود این نمایشگاه در دانشگاه موساشینو  در توکیو برپا شود که به دلیل کرونا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو گشایش یافت.

وزیر فرهنگ علوم، ورزش و جوانان ژاپن در این مراسم گفت: در دسامبر سال گذشته با همتای ایرانی‌ام تفاهم‌نامه‌ای برای همکاری‌های ورزشی امضا کردم و خوشحالم که در این نمایشگاه دوباره وزیر ورزش ایران را می‌بینم.

هیوگیدا افزود: برای بسیاری از مردم ژاپن، ایران سرزمینی رویایی و غنی است و این نمایشگاه فرصت خوبی برای شناخت ژاپنی ها از ایران است.

«مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان کشورمان نیز در مراسم افتتاح نمایشگاه «ایران زیبا» در توکیو اظهار داشت: با توجه به سطح روابط بین ایران و ژاپن  و همکاری ورزشی به دنبال ارتقای توسعه آن و تحکیم روابط هستیم.

سلطانی فر گفت: ایران جزو کشورهای برتر جهان از نظر تمدنی، اقلیمی و آثار فرهنگی است و نمایشگاه ایران زیبا هم با هدف معرفی بیشتر ایران برگزار شد تا زمینه ساز افزایش توسعه روابط و همکاری بین دو کشور شود.

در پایان وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک ایران، جام ارجان نماد کاروان ورزشی ایران را به وزیر فرهنگ علوم ورزش و آموزش ژاپن اهدا کردند.

در این نمایشگاه که از 27 جولای تا 6 آگوست فعال است، آثاری از  فرهنگ، هنر و صنایع دستی ایران در محل سفارت برای علاقه ‌مندان به نمایش گذاشته شده است.

117

بیشتر بخوانید:

برپایی نمایشگاه 10 روزه ایران زیبا در ژاپن

کلیدواژه