مرداد 06, 1400 09:17 Asia/Tehran [Updated: شهریور 29, 1400 11:20 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: «علی نیکزاد» روز چهارشنبه به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود گفت: اگر منابع کشور به طور عادلانه توزیع می شد و دولت در بخش‌های مختلف به طور متوازن از این منابع استفاده می‌کرد؛ امروز خوزستان ولایت‌مدار دچار مشکلات نبود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در آغاز نطق خود ضمن تبریک فرارسیدن عید غدیر خم گفت، با توجه به بیانات رهبری عید غدیر خم متعلق به همه مسلمانان جهان و به معنای حاکمیت عدل، حاکمیت فضیلت و حاکمیت ولایت الله است.افزود، غدیر نشانه حکمرانی اسلامی است. میراث غدیر و فرهنگ علوی باید در سرلوحه توجه و تمرکز کارگزاران قرار گیرد .

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تصریح کرد، گرامیداشت واقعه غدیر عبارت است از بسط و گسترش عدالت در جامعه اسلامی و اگر در سال های گذشته به همین درس کلیدی از مکتب حضرت علی علیه السلام توجه جدی می شد بسیاری از مشکلاتی که امروز در کشور با آن مواجه هستیم، ایجاد نمی شد.

«علی نیکزاد» بیان کرد، اگر منابع کشور به طور عادلانه توزیع می شد و دولت در بخش‌های مختلف به طور متوازن از این منابع استفاده می‌کرد و به طور شایسته به فرامین مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی توجه می‌شد امروز خوزستان ولایت‌مدار دچار مشکلات نبود.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش های مجلس در رفع مشکلات استان خوزستان افزود، مجلس شورای اسلامی از سال گذشته و پیش از اینکه مشکل آب در خوزستان بحرانی شود، این مسئله را دنبال می کرد. تعدادی از نمایندگان به استان خوزستان سفر کردند و طی جلساتی تذکرات لازم را به مسئولین مربوطه دادند.

«علی نیکزاد» گفت، در حیطه قانونگذاری نیز نمایندگان مجلس اصلاحات در بودجه را انجام دادند و امروز اعتبارات خوزستان از 2 هزار میلیارد تومان به 5 هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تاکید کرد، در این اصلاحات همچنین هزار و 750 میلیارد تومان به فاضلاب اهواز اختصاص داده شد و وزارت نفت مکلف شد حداقل هزار میلیارد تومان برای مشکلات خوزستان هزینه کند.

115

کلیدواژه