مرداد 07, 1400 11:34 Asia/Tehran [Updated: مهر 01, 1400 15:48 Asia/Tehran]
  • آغاز طرح واکسیناسیون کووید- 19 فرهنگیان با حضور وزرای بهداشت و آموزش و پرورش

تهران- ایران پرس: مراسم افتتاحیه پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کووید- 19 فرهنگیان با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزیر آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، مراسم افتتاحیه طرح واکسیناسیون فرهنگیان امروز (پنجشنبه) با حضور دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، سید علی یزدی خواه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و حسین توکلی کجانی فرماندار ویژه شهرستان ری در مجموعه ورزشی فاطمه الزهرا(س) شهرری برگزار شد.

 آغاز نمادین واکسیناسیون هفت مرداد 1400 همزمان با عید سعید غدیر خم و شروع رسمی از 9 مرداد 1400 است و حداکثر خاتمه اجرای این طرح 25 مرداد 1400 است.

براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است واکسیناسیون معلمان و کارکنان آموزش و پرورش و رانندگان سرویس هاس مدارس را تا پایان شهریور 1400 انجام دهد.

«سعید نمکی» در این مراسم با اشاره به آغاز واکسیناسیون معلمان، خبرنگاران و زندانیان از امروز گفت: واکسیناسیون اساتید ارجمند دانشگاه‌ها را شروع کردیم و تزریق واکسن خبرنگاران که در روزهای سخت کرونا در کنار ما و مردم بودند را هم از امروز شروع می‌کنیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در این مدت یکی از غصه‌های من و آقای حاجی میرزایی بسته بودن مدارس بوده است گفت: البته در وزارت آموزش‌وپرورش، زحمات بسیاری برای ایجاد یک بستر آموزشی در فضای مجازی متحمل شدند که کار بسیار ماندگاری هم بود؛ بااین‌حال نمی‌شود ارتباط چهره به چهره، تجربه زیست جمعی و تحرکات درون مدرسه‌ای را در فضای مجازی خلق کرد. 

وی همچنین بابیان اینکه وزارت بهداشت مدت‌ها به دنبال آغاز واکسیناسیون معلمان بوده است، گفت: ما اکنون به تزریق روزی 400 هزار دوز واکسن کرونا رسیده ایم و به بالاتر از آن‌هم خواهیم رسید.

نمکی با اشاره در پایان اظهار داشت: امید است تا اواسط هفته آینده کل معلمان را واکسینه کنیم. تزریق واکسن رانندگان حمل و نقل عمومی در حال انجام است و رانندگان سرویس مدارس را هم انجام خواهیم داد.

حاجی‌میرزایی: یک میلیون و 250 هزار معلم و فرهنگی کشور علیه کرونا واکسینه می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش نیز در این مراسم گفت: یک میلیون و 250 هزار نفر از معلمان مدارس دولتی و غیردولتی، مربیان پیش دبستانی و همکاران فرهنگی از امروز (پنجشنبه) تا آغاز سال تحصیلی جدید علیه ویروس کرونا واکسینه می‌شوند.

«محسن حاجی میرزایی» در آیین افتتاحیه طرح واکسیناسیون فرهنگیان در شهرری، اظهار داشت: اسامی معلمان و فرهنگیان کشور در اختیار وزارت بهداشت برای تزریق واکسن قرار گرفته است و واکسیناسیون تا آغاز سال تحصیلی حتما به پایان می رسد.

وی با اشاره به اینکه امروز نگرانی ها بابت دوری دانش آموزان از مدرسه پایدار تر است، عنوان کرد: همه باید دست به دست هم بدیم تا شروع سال تحصیلی جدید در کشور با حضور دانش آموزان و معلمان برسرکلاس درس آغاز شود.

حاجی میرزایی بیان داشت: سال تحصیلی گذشته به دلیل تعطیلی گسترده مدارس و آموزش مجازی برای سیستم آموزشی کشور بسیار متفاوت بود به گونه ای که نظام آموزشی کشور با بزرگترین چالش قرن مواجهه شد.

وی با اشاره به اینکه معلمان کشور همانند 70 درصد همکاران خود در جهان آموزش در فضای مجازی را تجربه نکرده بودند، ابراز کرد: دانش آموزان نیز از لحاظ سخت افزاری به وسایل آموزش مجاز تجهیز نبودند ولی با تلاش شبانه روزی فرهنگیان کشور آموزش ادامه یافت.

حاجی میرزایی اضافه کرد: معلمان کشور در طول مدت شیوع کرونا با تمام کاستی های سخت افزاری خودشان و دانش آموزان با تلاش مضاعف اجازه تعطیلی حوزه آموزش را ندادند ولی با این حال هیچ آموزشی جای کلاس درس را نمی دهد.

حاجی میرزایی ابراز داشت: جامعه فرهنگی به عنوان سربازان توسعه و پیشرفت نیروی انسانی کشور آماده می شوند تا از مهرماه سال جاری بار دیگر طنین مهر و محبت را در مدارس گسترش دهند و اجتماع ارزشمند دانش آموزان را هدایت کنند.

117

بیشتر بخوانید:

دستور نمکی برای واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال در جزایر خلیج فارس به‌جز کیش و قشم

کلیدواژه