مرداد 09, 1400 18:03 Asia/Tehran [Updated: مهر 01, 1400 15:48 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: بهره‌برداری از هفت بیمارستان و کلینیک تخصصی در 5 استان کشور با یک هزار و 443 تخت بیمارستانی روز شنبه با فرمان رئیس جمهور و از طریق ویدئوکنفرانس آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حسن روحانی» در هشتاد و هفتمین هفته پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید، فرمان افتتاح رسمی هفت بیمارستان و کلینیک تخصصی را در استان‌های سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی، سمنان، یاسوج و مازندران صادر کرد.

برای احداث این هفت مرکز درمانی سه هزار و 30 میلیارد تومان اعتبار صرف شده است که با بهره‌برداری از آنها برای دو هزار و 996 نفر اشتغال پایدار و مستقیم ایجاد می‌شود.

رییس جمهوری دستور گشایش بیمارستان 320 تختخوابی علی بن ابیطالب (ع) زاهدان، بیمارستان 46 تختخوابی سل امام رضا(ع) زابل در استان سیستان و بلوچستان، بیمارستان 700 تختخوابی کودکان زهرا مردانی آذر تبریز و بیمارستان 86 تختخوابی عجب شیر در استان آذربایجان شرقی، بیمارستان 110 تختخوابی طبی کودکان ماهک ساری و کلینیک فوق تخصصی طوبی ساری در استان مازندران،  بیمارستان 129 تختخوابی نرگسی گچساران در استان کهگیلویه و بویر احمد، و بخش سوختگی و اورژانس سوانح 52 تختخوابی بیمارستان کوثر سمنان را برای بهره‌برداری این بیمارستان‌ها صادر کرده است.

رئیس جمهور قبل از افتتاح طرح های بیمارستانی در استان سیستان و بلوچستان با ابراز خوشحالی از تحول ایجاد شده در بخش سلامت استان طی سال های گذشته، گفت: 7 برابر شدن تخت های بیمارستانی استان سیستان و بلوچستان یک کار ارزشمند است البته جبران عقب ماندگی های تاریخی استان مقداری سخت است.

117

 

کلیدواژه