مرداد 10, 1400 00:00 Asia/Tehran [Updated: مرداد 10, 1400 00:04 Asia/Tehran]
  • عملیات اطفای حریق نیروهای مسلح ایران در ترکیه

رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق هوایی وزارت دفاع ایران از انجام اولین عملیات اطفای حریق در جنگل های ترکیه توسط نیروهای مسلح ایران در آن کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، خلبان محمد مهدی نوری آل آقا افزود: عصر شنبه تیم عملیات اطفای حریق و هواپیمای آتش نشان طراحی شده به دست متخصصین جوان ایرانی با ظرفیت ۴۰ تن آب در شهر مولا ترکیه حضور یافت.

وی به افزایش آتش با وزش بادهای منطقه ای و گسترش آتش به مناطق دیگر اشاره کرد و گفت: با هماهنگی های به عمل آمده امیدواریم با اضافه کردن ظرفیت دو بالگرد دیگر  در روزهای آتی به منطقه، بتوانیم به اطفای حریق مناطق بیشتر و جلوگیری از پیشرفت آتش کمک نماییم .

به رغم گذشت بیش از 48 ساعت از آغاز حریق در جنگل های مناطق مختلف غرب، جنوب غرب و برخی مناطق جنوبی ترکیه نیروهای اطفای حریق هنوز موفق به کنترل این آتش سوزی ها در برخی مناطق نشده اند.

در این آتش سوزی ها تاکنون صدها هکتار از اراضی جنگلی نابود شده و حریق در برخی شهرهای همانند ماناوگات موجب از بین رفتن ده ها واحد مسکونی شده است.

بر اثر این آتش سوزی تاکنون دستکم 6 نفر جان خود را از دست داده اند ولی به گفته مسئولان احتمال افزایش تلفات جانی وجود دارد.125

کلیدواژه