مرداد 18, 1400 16:22 Asia/Tehran [Updated: بهمن 02, 1400 22:24 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از مبارزات ملت فلسطین و محور مقاومت گفت: از نمادهای روحیه انقلابی در جمهوری اسلامی ایران دفاع از مردم مظلوم فلسطین است و تا آزادی قدس شریف ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «زیاد نخاله» دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین امروز (دوشنبه) با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

قالیباف در ابتدای این دیدار با تبریک پیروزی‌های ملت فلسطین و محور مقاومت در جنگ 12 روزه اخیر با رژیم اشغالگر قدس، گفت: این دستاورد مهم مبارزان فلسطین به ویژه رزمندگان جهاد اسلامی نشان از انسجام و همبستگی ملت فلسطین دارد.

وی افزود: رژیم غاصب صهیونیستی تصور چنین شکستی را نمی کرد و مقاومت قهرمانانه ملت فلسطین برای آنان بسیار دردناک بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: موفقیت و پیروزی‌های ملت فلسطین، جهاد اسلامی و محور مقاومت در سایه اتحاد و اتکا به خداوند متعال بدست آمده است، فرهنگ جهاد و شهادت است که چنین افتخاراتی را نصیب مبارزان فلسطین می‌کند.

قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از مبارزات ملت فلسطین و محور مقاومت تاکید کرد و گفت: از نمادهای روحیه انقلابی در جمهوری اسلامی ایران دفاع از مردم مظلوم فلسطین است و تا آزادی قدس شریف ادامه خواهد داشت.

وی در پایان بیان کرد: مجلس شورای اسلامی از هرگونه رویکردی که منجر به وحدت و همبستگی میان گروه‌ها و جریانات فلسطینی شود حمایت می‌کند.

نقش تأثیرگذار شهید حاج قاسم سلیمانی در حمایت از محور مقاومت

زیاد نخاله دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین نیز در این دیدار با اشاره به حمایت‌های مقام معظم رهبری، مردم و مقامات کشورمان از ملت مظلوم فلسطین گفت: ملت فلسطین به عزم و اراده جمهوری اسلامی ایران -که پرچم حمایت از مستضعفان را برافراشته است- افتخار می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به نقش تأثیرگذار شهید سردار سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» در حمایت از محور مقاومت، پیروزی ملت فلسطین در جنگ‌های اخیر را مهم خواند و افزود: به‌یقین پیروزی‌های مردم و مبارزان فلسطینی بدون حمایت جمهوری اسلامی ایران تحقق پیدا نمی‌کرد، امیداوریم بتوانیم در آینده نزدیک با کمک ایران، سرزمین‌های اشغالی را از چنگال رژیم صهیونیستی آزاد کنیم.

دبیرکل جهاد اسلامی در پایان گفت: حضرت امام خمینی(ره) از ابتدای انقلاب اسلامی آمریکا را شیطان بزرگ و رژیم صهیونیستی را غده سرطانی نامید و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامگذاری کرد، این سیاست دائمی جمهوری اسلامی ایران تاکنون، موجب قدرت و اقتدار مقاومت شده است.

117

بیشتر بخوانید:

سرلشکر سلامی: راهبرد قوی شدن فلسطین هرگز نباید متوقف شود

کلیدواژه