شهریور 09, 1400 19:42 Asia/Tehran [Updated: شهریور 09, 1400 19:50 Asia/Tehran]
  • امیرعبداللهیان در دیدار با فرمانده ارتش: دیپلماسی دفاعی بخش لاینفک سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است

وزیر امور خارجه در دیدار فرماندهان ارتش با تقدیر از خدمات ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزه دفاعی، دیپلماسی دفاعی را بخش لاینفک سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری ایران پرس، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در دیدار با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای ایشان در سمت جدید، بر آمادگی خود و نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران برای همکاری نزدیک و همه جانبه با دستگاه دیپلماسی کشور به منظور پیشبرد اهداف سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

در این دیدار که امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران و امیر سرتیپ ستاد عباس جعفری نیا معاون اطلاعات ارتش نیز شرکت داشتند، امیر سرلشکر موسوی فعالیت های گسترده ارتش در عرصه‌های منطقه ای و بین المللی، پدافند هوایی و همراهی و همکاری نزدیک با ایثارگران عرصه بهداشت و سلامت در مبارزه فراگیر با ویروس کرونا را تشریح کرد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه نیز در این ملاقات با قدردانی از خدمات برجسته و گسترده ارتش جمهوری اسلامی ایران در تامین امنیت و دفاع و حراست از سرزمین و مرزهای جمهوری اسلامی ایران، بر آمادگی کامل وزارت امور خارجه جهت تقویت و پیشبرد دیپلماسی دفاعی کشور تاکید کرد و دیپلماسی دفاعی را بخشی لاینفک از سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و حضور مقتدرانه ارتش در عرصه های مختلف را علاوه بر تامین امنیت،  پیام آور صلح و دوستی برای کشورهای منطقه دانست. // 114

کلیدواژه