شهریور 15, 1400 18:30 Asia/Tehran [Updated: مهر 29, 1400 23:12 Asia/Tehran]
  •  آمادگی برای بازی‌های آسیایی و المپیک 2024 از امروز شروع شود

تهران- ایران پرس: رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر انجام برنامه ریزی برای بازی های آسیایی و المپیک آتی از سوی وزارت ورزش و جوانان گفت: مجلس در حوزه امنیت شغلی و رفاهی قهرمانان ورزشکار به دنبال ایجاد قوانین موثر است تا ثبات و آرامش روحی را در میان این ورزشکاران ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدباقر قالیباف» امروز (دوشنبه) در دیدار با ورزشکاران مدال آور المپیک توکیو ضمن تقدیر از تلاش های ورزشکاران گفت: ورزش خاستگاه عمومی و اجتماعی و به دور از مباحث سیاسی، حقوقی و مذهبی است و باید با سرمایه گذاری های لازم کار را به درستی دنبال کرد تا نتایج خوبی را به دست آورد، در محدودیت های مالی و محیطی می توان با دقت در برنامه ریزی، ضعف ها را جبران کرد.

رئیس مجلس ادامه داد: مجموعه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید از هم اکنون تابلوی زمانبندی خود را برای بازی های آسیایی و المپیک در مقابل جوانان و مردم روشن کرده و هر شخصی با مسئولیت مشخص اقدامات لازم را انجام دهد.

قالیباف تاکید کرد: مجموعه وزارت ورزش باید در عرصه برنامه ریزی خود تمرکز و اولویت را در رشته هایی با سابقه درخشان و مدال آور قرار دهد. البته نه به گونه ای که به سایر رشته ها توجهی نشود، اما در یک مدیریت درست و اصولی، اولویت بندی بسیار موثر است.

وی با اشاره به حمایت مجلس از حوزه ورزش در زمینه قانونگذاری اظهار کرد: تدوین و تصویب برنامه پنجساله هفتم توسعه پیش رو است و باید برای حل مشکلات دست و پاگیر در حوزه قهرمانی، برنامه ریزی و قوانین لازم را تصویب کرد. البته در حوزه امنیت شغلی و رفاهی قهرمانان ورزشکار نیز مجلس به دنبال ایجاد قوانین موثر است تا ثبات و آرامش روحی را در میان این ورزشکاران ایجاد کند.

در پایان این مراسم به مدال آوران المپیک توکیو لوح تقدیر و جوایزی از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی اهدا شد.

117

کلیدواژه